100% OLEJEK MANUKA – OLEJEK PIERWSZEJ POMOCY

Natura obdarzyła nas bogactwem naturalnych leczniczych preparatów, które bardzo często są przez Nas lekceważone. Coraz częściej sięgamy po popularne środki przeciwbólowe i lecznicze chociaż w wielu przypadkach naturalne substancje i metody stosowane przez naszych przodków z pewnością przyniosły by nam ukojenie. 

Występujące wyłącznie w Nowej Zelandii drzewo Manuka od wieków było szeroko wykorzystywane przez rdzennych osadników. To właśnie  Maorysi  odkryli lecznicze właściwości różnych części tej egzotycznej dla Nas rośliny. Jednym z produktów otrzymywanych z tego drzewa jest Olejek Manuka, który śmiało można nazwać produktem Pierwszej Pomocy.

100%  olejek z drzewa Manuka  jest wyjątkowo silnym antyseptykiem. Szacuje się, że jego działanie jest pięciokrotnie silniejsze od penicyliny. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Jest idealnym zabezpieczeniem dla osób, u których występują trudno gojące się rany, gdyż nawet jedna aplikacja olejku na ranę gwałtownie przyspiesza proces jej gojenia się. 

Olejek ten ma zastosowanie między innymi przy:

 • grzybicy skóry i paznokci,
 • odleżynach, 
 • chorobach skóry, stanach zapalnych skóry, 
 • opryszczce, 
 • wrzodach, 
 • trudno gojących się ranach, 
 • stopie cukrzycowej,
 • łuszczycy,
 • skaleczeniach, poparzeniach, oparzeniach, 
 • zapaleniu zewnętrznych organów płciowych, 
 • łojotoku, 
 • infekcjach dróg oddechowych, 
 • bólach reumatycznych, 
 • sforsowanych mięśniach, bólach kości, mięśni i stawów, 
 • napięciach nerwowych, zaburzeniach funkcji systemu nerwowego, 
 • zapobieganiu infekcjom i ukąszeniom owadów.

Zastosowanie:

Układ oddechowy:

Bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienie i grypę, łagodzi choroby gardła, zapalenie migdałów, choroby dziąseł, łagodzi także objawy zapalenia oskrzeli. Stosuje się go w płukankach do gardła i jamy ustnej, kompresach, inhalacjach lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości w nieżycie gardła, zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, przy męczącym kaszlu, wydzielinie zalegającej oskrzela należy odmierzyć kilka kropel olejku na chusteczkę i wdychać głęboko.

Opryszczka:

Posmarować 100% olejkiem Manuka Oil gdy tylko pojawią się niepokojące objawy. Następnie smarować 3 razy dziennie.

Bóle gardła:

Płukać roztworem z 5-10 kropli 100% olejku Manuka Oil na szklankę wody.

Grypa:

Kilkoma kroplami 100% olejku Manuka Oil zwilżyć piżamę i poduszkę chorego. Można rozpuścić 5-6 kropli w gorącej wodzie i zrobić inhalację, które uwalniają drogi oddechowe i dają efekt łagodzący.

Ukąszenia owadów:

Miejsca ukąszenia smarować aż do ustąpienia obrzęku lub świądu.

Ból zęba:

Kropla 100% olejku Manuka Oil ukoi cierpienie. Obolałe dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust, osad na zębach (3-5 kropli zmieszać z wodą płukać 2 razy dziennie, można również stosować kroplę bezpośrednio na szczoteczkę). Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, paradontozie.

Stany zapalne dziąseł:

Chore miejsca posmarować czystym olejkiem.

Zapalenie ucha środkowego:

2 krople 100% olejku Manuka Oil na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 2-3 dni.

Grzybica stóp:

2-3 razy dziennie wcierać 100% olejek Manuka Oil bezpośrednio na skórę objętą zmianami.

Zmęczone stopy:

Oprócz działania odprężającego moczenie stóp jest pomocne w początkach przeziębienia. Do małej miski należy wlać ciepłą wodę i dodać 5 kropli 100% olejku Manuka Oil, a następnie

zanurzyć stopy. Samym olejkiem można wysmarować zmęczone podeszwy stóp i poczuć natychmiastową ulgę.

Odciski:

Zaleca się posmarowanie kilkoma kroplami 100% olejku Manuka Oil odciski twarde kilka razy dziennie aż do ich wyeliminowania. W przypadku odcisków świeżo nabytych wystarczy kilkukrotne posmarowanie otwartego miejsca.

Grzybica paznokci:

Zamoczyć paznokcie w 100% olejku Manuka Oil a następnie wcierać przez ok 20 sekund rano i wieczorem.

Kruche paznokcie:

Do 100 ml oliwki z oliwek lub dla dzieci dodać 40 kropli 100% olejku Manuka Oil. Następnie przelać do ciemnej buteleczki i dobrze potrząsnąć, aby się wszystko wymieszało. Odmierzyć łyżeczkę przygotowanego preparatu i wlać do miseczki. Moczyć w niej paznokcie przez chwilę a następnie wetrzeć preparat w palce.

Poparzenia (również od słońca):

Po schłodzeniu poparzonego miejsca wodą natrzeć lub polać 100% olejkiem Manuka Oil poparzone miejsce lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.

Rany i zranienia:

W celu dezynfekcji polać bezpośrednio na ranę. Jako zastępstwo zasypki antybakteryjnej 100% olejek Manuka Oil ma 5-krotnie silniejsze działanie niż penicylina. Olejek, który można stosować na otwarta ranę, bardzo głęboko ją penetruje zostawiając czystą tkankę.

Wysypki i wrzody, otarcia, swędzenia przy półpaścu i opryszczce:

100% olejek Manuka Oil aplikujemy bezpośrednio na chore miejsce. 100% olejku Manuka Oil nie można stosować na wysypkę dziecięcą. Przy wysypce dziecięcej olejek rozprowadzamy w odpowiednich proporcjach z oliwka dla dzieci w proporcji 1:10

Alergie skórne:

10 kropli dodać do kąpieli lub pocierać zaatakowane miejsca olejkiem.

Kąpiel odprężająca:

10 kropli 100% olejku Manuka Oil wlać do wanny, dodać litr mleka lub kubeczek śmietany.

 

Więcej informacji na stronie www.parrs.pl

Wyłączny Dystrybutor w Polsce: 

LOG Sp. J.; tel. 32 258-36-07 e-mail: biuro@parrs.pl


Both comments and pings are currently closed.

One Response to “100% OLEJEK MANUKA – OLEJEK PIERWSZEJ POMOCY”

 1. Marie napisał(a):

  Nigdy nie słyszalam o tym specyfiku i bardzo sie ciesze ze tu zagladnelam bo uwielbiam taka naturalna medycyne. Aktualnie moim top specyfikiem na niedoskonalosci jest olej tamanu, ale to brzmi bardzo zachecajaco.

Beautyblogs.pl