4FLEX – kolagen nowej generacji

Lekarze są zgodni: najlepszym sposobem na zatrzymanie upływającego czasu i opóźnienie starzenia jest aktywność fizyczna. Ma ona ogromny wpływ na jakość i długość naszego życia. Regularny wysiłek na siłowni czy basenie może przedłużyć młodość nawet o kilkanaście lat.  Zdrowe kości i stawy są niezbędne dla utrzymania mobilności i odpowiedniej jakości życia niezależnie od wieku. W tej kwestii szczególnie ważna jest chrząstka stawowa – nasz naturalny amortyzator. Czy to w pozycji siedzącej, stojącej, czy podczas biegu musi ona sprostać  ogromnym wysiłkom. Zdrowa chrząstka stawowa  wyrównuje obciążenia umożliwiając płynny, elastyczny ruch. Co się dzieje gdy nie funkcjonuje ona prawidłowo? Jak nasze ciało reaguje na niedobory kolagenu, głównego spoiwa organizmu człowieka? Przy niedoborze kolagenu pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, suchość skóry, matowienie paznokci i włosów, ale przede wszystkim dochodzi do dysfunkcji w obrębie aparatu ruchu: ubytek tkanki chrzęstnej, sztywność, bóle stawowe, utrata ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, bóle reumatyczne to tylko niektóre ze skutków niedoboru kolagenu. 

Z myślą o wszystkich aktywnych, ale też osobach starszych, którzy na długo chcą zatrzymać zdrowie, sprawność fizyczną, piękny wygląd oraz pełnię sił na rynku pojawił się nowoczesny suplement diety nowej generacji, kolagen w czystej postaci: 4FLEX.

4FLEX JEST LAUREATEM PRESTIŻOWEJ NAGRODY PROFESORÓW FARMACJI ORAZ NAGRODY ZAUFANIA ZŁOTY OTIS 2010.

4FLEX jako jedyny działa na 100% chrząstki stawowej !

4FLEX działa na przyczynę problemu !

4FLEX wygodny i praktyczny. Tylko jedna saszetka dziennie !

4FLEX zawiera czyste proteiny kolagenu, bez dodatku cholesterolu, tłuszczu, puryn, glutenu, dodatków „E”.

4FLEX wzmacnia organizm od wewnątrz i oddziałuje na przyczyny problemu. Odbudowuje tkankę chrzestną i wzmacnia stawy. Działa łagodząco na liczne dolegliwości stawowe. Polepsza komfort życia osób starszych, jak również tych, które uprawiają sport wyczynowo jak i rekreacyjnie! 4FLEX doskonale sprawdza się również w przypadku osób z nadwagą i otyłością i wszystkich cierpiących na dolegliwości stawowe. Działanie i skuteczność preparatu potwierdzają szczegółowe badania kliniczne. W odróżnieniu od innych preparatów 4Flex, dzięki zawartości czystego, naturalnego kolagenu, skutecznie odbudowuje tkankę chrzęstną przywracając stawom ich sprawne funkcjonowanie. 1 saszetka preparatu 4Flex zawiera zalecaną dzienną dawkę 10 g pełnowartościowego, nowoczesnego kolagenu (FORTIGEL®), który działa profilaktycznie oraz regenerująco na chrząstki stawowe. Preparat zawiera jednorodne, zmikronizowane cząstki kolagenowe o dużej biodostępności, które działają bezpośrednio na komórki chrząstki. 4FLEX  jest w formie proszku do rozpuszczenia w szklance wody, mleka lub jogurtu Wskazane jest przyjmowanie preparatu przez okres co najmniej 3 miesięcy. 

4 Flex: 

  • odbudowuje i wzmacnia stawy
  • stymuluje odbudowę tkanki chrzęstnej
  • działa na przyczynę problemu
  • wpływa korzystnie na zmniejszenie dolegliwości stawowych
  • pozwala zredukować ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych – NLPZ, leki sterydowe.

Działanie, skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone szeregiem badań klinicznych.

Podczas stosowania widoczne są dodatkowe właściwości preparatu:
korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie.

W każdym opakowaniu znajduje się 30 saszetek, z których każda zawiera 10 gramów czystego hydrolizatu kolagenowego FortiGEL®.

Sugerowana cena opakowania: 30 saszetek – ok. 129 zł

 

Kolagen – białko młodości! 

Kolagen jest głównym biopolimerem organizmów żywych. Występuje w kościach, zębach, rogówce oka. Odpowiada za elastyczność skóry, jest bardzo odporny na rozciąganie i dlatego stanowi główny składnik ścięgien. Sprawia, że ciało człowieka jest sprężyste.  Colla – klej, genno – rodzić. Klejogenny w tłumaczeniu z greki. To słowo oddaje funkcję kolagenu będącego białkiem spajającym elementy komórkowe, narządy, umożliwiającym powstanie z pojedynczych komórek tkanek i narządów. Kolagen przez całe życie organizmu pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co ok. rok, zaś najmniej trwały w wątrobie, gdzie trwa to ok. miesiąc. Najwięcej produkuje go młody organizm. Jednak już po 25 roku życia tempo wytwarzania kolagenu stopniowo spada, komórki wolniej się regenerują i szybciej obumierają. Ten ubytek zaczyna być wyraźnie widoczny ok. 40 roku życia, kiedy istniejący kolagen staje się mniej sprężysty. Z ubytkiem kolagenu wiążą się procesy starzeniowe skóry i powstawanie zmarszczek. Ale także ogólne pogorszenie naszego zdrowia i aktywności życiowych. Kolagen decyduje bowiem o wytrzymałości i odporności chrząstki, która stawom zapewnia elastyczność i amortyzację. Ma ogromny wpływ na ich ruchomość, a co za tym idzie na naszą sprawność i aktywność fizyczną.

Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek. Tworzy struktury, które wzmacniają ścięgna, a także podtrzymują skórę oraz organy wewnętrzne. 


Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.