Nowość Avene – CICALFATE POST-ACTE – Emulsja regenerująca po zabiegach dermatologicznych

W Europie jedna na dziesięć kobiet deklaruje, że ma za sobą zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, chirurgii plastycznej czy kosmetyczny. Ta wciąż rosnąca liczba jest wyznacznikiem aktualnej tendencji, której towarzyszy zwiększone zapotrzebowanie na specjalistyczne produkty pielęgnacyjne – produkty tzw. POST ACTE – PO ZABIEGACH. 

W przypadku zabiegów medycyny estetycznej, faza POZABIEGOWA ma ogromne znaczenie dla jakości efektów samego zabiegu.

Wywiad:

 Dr Serge DAHAN, Dermatolog

W jakich sytuacjach w Pańskiej codziennej praktyce najczęściej korzysta Pan z preparatów przyspieszających gojenie i zabliźnianie?

W dermatologii, zarówno medycznej, chirurgicznej czy estetycznej stale wykorzystuje się preparaty przyspieszające gojenie i zabliźnianie.  Do zabliźniania ran po zdjęciu szwów po zabiegach chirurgicznych. W dermatologii estetycznej po zabiegach peelingów, laserów, IPL, laserów frakcyjnych nieablacyjnych, laserów CO2 nieablacyjnych oraz pokrewnych technologii frakcyjnych. Po peelingu preparat regenerujący pozwala zmniejszyć odczyn zapalny oraz ryzyko wystąpienia przebarwień będących następstwem uszkodzenia naskórka. Po zabiegu z użyciem lasera naczyniowego często występuje obrzęk, który należy złagodzić, redukując jego czas trwania oraz intensywność. W ciągu 3 do 5 dni po zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego nieablacyjnego występuje efekt „oparzenia słonecznego”, któremu towarzyszy obrzęk, czasami sączenie i drobne strupki. Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka miesięcy po, kiedy skóra regeneruje, zaleca się stosowanie preparatów przyspieszających, poprawiających gojenie i zabliźniających.

Jakie cechy musi mieć preparat regenerujący, aby zapewnić optymalny efekt, jak powinien być stosowany?

Preparat regenerujący powinien być stosowany 2 razy dziennie, w miarę potrzeby nawet przez kilka miesięcy, do momentu uzyskania pełnego zagojenia się rany i możliwie jak najmniej widocznej blizny. Po zabiegach dermatologii estetycznej lub zabiegach laserowych optymalny efekt wymaga delikatnego złuszczenia drobnych strupków, pojawiających się zwłaszcza po zabiegach z użyciem laserów frakcyjnych nieablacyjnych, aż do uzyskania jędrnej, jednobarwnej i gładkiej skóry. Po zabiegu z chirurgii dermatologicznej dąży się do uzyskania możliwie jak najmniej widocznej blizny. Przeciwzapalne właściwości preparatu regenerującego pozwalają zmniejszyć zaczerwienienie i odczyn zapalny, umożliwiając optymalne zabliźnienie się rany w odpowiednim czasie. 

Pielęgnacja pozabiegowa oczami pacjentów.

Pacjenci coraz częściej decydują się na zabiegi dermatologii estetycznej, mniej inwazyjne i mniej obciążające niż chirurgia. Przy każdym zabiegu dobierane są specjalne preparaty pozwalające uzyskać optymalny efekt (w przypadku laserów naczyniowych – preparaty zmniejszające zaczerwienienie, natomiast przy kuracji odmładzającej – odpowiednie produkty pielęgnacyjne). Ponadto po zabiegu konieczne jest stosowanie preparatu regenerującego i zabliźniającego. Aby pacjent przestrzegał zaleceń i regularnie stosował preparat regenerujący, ten ostatni musi być równie przyjemny w użytkowaniu jak kosmetyk, łatwo się rozprowadzać i skutecznie nawilżać. Preparat regenerujący powinien być stosowany codziennie, mieć odpowiednio płynną konsystencję i dobrze pokrywać gojący się obszar skóry.

 

Doświadczenie i wiedza Laboratoriów Dermatologicznych Avène w zakresie regeneracji skóry, zdobyte dzięki pracy nad Kremem Cicalfate, pozwala im obecnie zaoferować nowy produkt:

Preparat będący odpowiedzią na oczekiwania lekarzy medycyny estetycznej, dermatologów chirurgów estetycznych i samych pacjentów do stosowania bezpośrednio po zabiegach oraz w procesie regeneracji skóry:

Produkt szyty na miarę potrzeb skóry po zabiegach dermatologicznych

CICALFATE POST-ACTE- Emulsja regenerująca po zabiegach dermatologicznych

Nowa formuła optymalnie wykorzystująca składniki czynne o udowodnionej skuteczności, działaniu regenerującym i ochronnym:

Sukralfat 3% oryginalna substancja czynna:

• sprzyja regeneracji skóry, utrzymuje właściwy poziom nawilżenia, stymuluje namnażanie się keratynocytów (odnowa naskórka) i fibroblastów (regeneracja i przebudowa skóry właściwej).

• chroni nowopowstałą tkankę przed działaniem kolagenazy, enzymu tkankowego degradującego nieusieciowany kolagen.

Siarczan miedzi 0,2% i siarczan cynku 0,1%:

kompleks miedzi i cynku jest połączeniem znanym ze swego działania antybakteryjnego.

Woda termalna Avène 73%:

O udowodnionym badaniami klinicznymi działaniu kojącym i łagodzącym podrażnienia

Emulsja regenerująca PO ZABIEGU Cicalfate:

Do stosowania po powierzchniowych zabiegach dermatologicznych, takich jak zabiegi laserowe i peelingi

  • Nawilża, koi i łagodzi podrażnienia powstałe po zabiegach
  • Przyspiesza regenerację naskórka
  • Zmniejsza zaczerwienienie, uczucie gorąca, dyskomfort po zabiegach

Doskonałe walory kosmetyczne:

  • Lekka emulsja (olej w wodzie) nie pozostawia tłustego filmu na skórze, łatwo się nakłada nawet na skórę podrażnioną po zabiegu dermatologicznym
  • Formuła transparentna po aplikacji
  • Bardzo dobra tolerancja

Jak stosować?

Stosować co najmniej dwa razy dziennie miejscowo na czystą i suchą skórę, bezpośrednio po zabiegu dermatologicznym, aż do całkowitego wygojenia się skóry.

Cena około: 45.00 pln (40 ml)

 

 

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.