NOWOŚĆ: Lirene Lactima DUO – ekspert od profesjonalnej pielęgnacji okolic intymnych

Intymne obszary kobiecego ciała wymagają profesjonalnej, skutecznej, a jednocześnie delikatnej pielęgnacji. Specjalistyczne formuły kosmetyków powinny być wzbogacone o odpowiednio dobrane składniki łagodzące nadwrażliwość, wspomagające redukcję stanów zapalnych oraz odświeżające.

Nowe płyny do higieny intymnej Lirene Lactima DUO, dzięki formułom zawierającym DUO KOMPLEKSY kwasu mlekowego i składników takich jak: prebiotyk, micele, rumianek, wyciąg z lukrecji oraz wyciąg z aloesu, efektywnie regulują naturalne pH, zmniejszają ryzyko infekcji okolic intymnych i zapewniają uczucie komfortu i świeżości przez cały dzień.

Higiena okolic intymnych, szczególnie w okresie letnim, wymaga specjalistycznych preparatów o wysokim stopniu tolerancji, bezpieczeństwa i skuteczności, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Aby ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia podrażnień skóry po zastosowaniu produktów do higieny intymnej, ich receptury nie powinny zawierać barwników, silnych detergentów oraz kompozycji zapachowych będących źródłem alergenów.

W nowych kosmetykach do higieny intymnej Lirene Lactima DUO obecny jest kwas mlekowy. Ten cenny składnik reguluje pH i utrzymuje go na odpowiednio niskim, fizjologicznym poziomie (pH 5,5), chroniąc sfery intymne kobiety przed podrażnieniami i zaczerwienieniami. W formułach nowych płynów Lirene kwas mlekowy został połączony w DUO KOMPLEKSY ze składnikami takimi jak: prebiotyk, micele, rumianek, wyciąg z lukrecji i wyciąg z alg, odpowiedzialne za nawilżanie, łagodzenie, utrzymywanie równowagi mikrobiologicznej oraz ochronę przed powstaniem infekcji. Receptury płynów wzbogacone zostały również o niezwykle delikatny dla skóry środek myjący, jakim jest naturalna betaina. Związek ten posiada doskonałe właściwości myjące i pianotwórcze, a jednocześnie nie podrażnia i pomaga chronić wrażliwą skórę.

Wypowiedź Dr n. biol. Karolina Bazela, Kierownik Laboratorium Naukowego Lirene:

Prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych tworzą m.in. pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus sp. produkujące kwas mlekowy, który odpowiada za utrzymanie kwaśnego odczynu. Dzięki obecności pałeczek kwasu mlekowego i produktom ich metabolizmu, większość mikroorganizmów niebezpiecznych dla zdrowia intymnego kobiety nie jest w stanie przetrwać i namnażać się w tak kwaśnym i niesprzyjającym dla nich środowisku. Gdy jednak ilość pałeczek kwasu mlekowego ulega zmniejszeniu, odczyn wzrasta w kierunku wartości zasadowych, co sprzyja namnażaniu się mikroorganizmów patogennych.

Czy wiesz, że…?

  • Skład mikroflory miejsc intymnych jest inny u każdej kobiety – składa się na niego około 170 różnych gatunków drobnoustrojów tlenowych i beztlenowych.

  • Odpowiednia dieta wpływa na prawidłowe zakwaszenie moczu, co przekłada się na stan pH okolic intymnych. Dlatego w okresie letnim, nie tylko ze względu na dbałość o sylwetkę, ale również o zdrowie, warto zrezygnować z czekolady na rzecz jogurtów.

W skład nowej serii Lirene Lactima DUO wchodzą:

 2015_05_19_12_05_49_micelarny_fizjologiczny_zel_do_higieny_intymne

Lactima DUO EVERYDAY – MICELARNY FIZJOLOGICZNY żel do higieny intymnej

Formuła EVERYDAY stworzona została z myślą o aktywnych kobietach, które na co dzień potrzebują skutecznej pielęgnacji i długotrwałego odświeżenia okolic intymnych.

MICELARNY FIZJOLOGICZNY żel odświeżający do higieny intymnej zawiera innowacyjny DUO KOMPLEKS miceli i kwasu mlekowego:

Delikatnie myje oraz skutecznie i długotrwale odświeża. Formuła micelarna żelu zawiera oparty na betainie kompleks łagodnych substancji myjących. Składniki te skutecznie oczyszczają, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości.

Zapewnia odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą oraz równowagę mikrobiologiczną. Kwas mlekowy, efektywnie regulując balans pH, pomaga przywrócić naturalne, kwaśne pH okolic intymnych. Wspomaga codzienną ochronę przed infekcjami oraz hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Zapobiega wysuszaniu i podrażnianiu śluzówki. Aloes oraz gliceryna, dzięki swym nawilżającym i kojącym właściwościom, pomagają w łagodzeniu podrażnień i zapewniają komfort optymalnego nawilżenia skóry.

Żel nie zawiera mydła, barwników, parabenów, dzięki czemu jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Pojemność: 300 ml

Rekomendowana cena detaliczna: 12,90zł

2015_05_19_12_05_47_terapeutyczny_plyn_do_higieny_intymnej_10e0801

Lirene Lactima DUO FORTE+ – TERAPEUTYCZNY płyn do higieny intymnej

Formuła FORTE+ stworzona została z myślą o codziennej pielęgnacji i higienie miejsc intymnych kobiet podatnych na podrażnienia i infekcje.

TERAPEUTYCZNY płyn do higieny intymnej zawiera nowatorski DUO KOMPLEKS kwasu mlekowego i prebiotyku:

Wspomaga redukcję stanów zapalnych i zaczerwienień. Zawarty w formule naturalny prebiotyk stymuluje odbudowę fizjologicznej mikroflory bakteryjnej, łagodząc podrażnienia i przynosząc ulgę w objawach świądu i pieczenia.

Długotrwale chroni przed nawrotem podrażnień i zmniejsza ryzyko infekcji intymnych. Kwas mlekowy pomaga przywrócić naturalne, kwaśne pH okolic intymnych, zapewniając odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą oraz równowagę mikrobiologiczną.

Delikatnie myje i odświeża miejsca intymne, dając uczucie komfortu przez cały dzień. Dzięki nawilżającym właściwościom gliceryny chroni śluzówkę przed wysuszaniem.

Płyn nie zawiera mydła, barwników, parabenów, dzięki czemu jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Pojemność:  300 ml

Rekomendowana cena detaliczna: 12,90 zł

2015_05_19_12_05_18_nawilzajaco-ochronny_zel_do_higieny_intymnej_1

Lirene Lactima DUO SENSITIVE – NAWILŻAJĄCO – OCHRONNY żel do higieny intymnej

Formuła SENSITIVE stworzona została z myślą o kobietach ze szczególną wrażliwością okolic intymnych, by zapewnić naturalne nawilżenie, uczucie komfortu oraz ochronę przed infekcjami i podrażnieniami. Szczególnie polecany dla kobiet odczuwających zwiększony dyskomfort skóry okolic intymnych, związany z wahaniami hormonalnymi (doustna antykoncepcja, menopauza).

NAWILŻAJĄCO – OCHRONNY żel do higieny intymnej zawiera skuteczny DUO KOMPLEKS wyciągu z rumianku i kwasu mlekowego:

Łagodzi nadwrażliwość okolic intymnych dzięki naturalnemu wyciągowi z rumianku. Pomaga wzmocnić fizjologiczną, hydrolipidową barierę skórną.

Chroni przed podrażnieniami i infekcjami intymnymi. Kwas mlekowy pomaga przywrócić naturalne, kwaśne pH okolic intymnych, zapewniając odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą oraz równowagę mikrobiologiczną.

Delikatnie myje, skutecznie oczyszczając i optymalnie nawilżając skórę okolic intymnych. Zawartość naturalnej betainy dostarcza skórze optymalną dawkę nawilżenia, zmiękczając naskórek i zmniejszając dyskomfort z powodu suchości.

Żel nie zawiera mydła, barwników, parabenów, dzięki czemu jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla skóry.

Pojemność: 300 ml

Rekomendowana cena detaliczna: 12,90 zł

 

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.