Oilatum Baby – od 1. dnia życia

W skład linii Oilatum Baby wchodzi:

Emulsja Oilatum Baby

Prosta formuła emulsji Oilatum Baby, oparta na oleju mineralnym – ciekłej parafinie oraz niewielkiej ilości składników dodatkowych minimalizuje ryzyko uczuleń i alergii. Nie zawiera barwników, substancji zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu emulsja może być stosowana już od 1. dnia życia dziecka.

Emolienty zawarte w emulsji tworzą cienką warstwę ochronną na skórze, chroniąc ją przed wysuszeniem i podrażnieniami z zewnątrz. Emulsja Oilatum Baby to 2 w 1 (myje i nawilża), dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego stosowania balsamów lub oliwek. Środek ma doskonałe właściwości myjące i pH neutralne dla skóry. Wystarczy już jedna nakrętka 15 ml na kąpiel.

Pojemność: 150 ml

Cena: ok. 27 PLN

Pojemność: 250 ml

Cena: ok.  40 PLN

Pojemność: 500 ml

Cena: ok. 75 PLN

 

Krem Oilatum Baby

Krem Oilatum Baby doskonale uzupełnia codzienną pielęgnację. Produkt może być stosowany już od 1. dnia życia dziecka.

Krem Oilatum Baby podnosi poziom nawilżenia skóry, bardzo szybko się wchłania, daje uczucie komfortu i pozostawia skórę zdrową i gładką. Krem redukuje uczucie swędzenia, które bywa często przyczyną niepokoju dziecka i jego problemów ze snem. Może być stosowany dowolnie często.

Opakowanie: 50 g

Cena: ok. 16 PLN

Opakowanie: 100 g

Cena: ok. 28 PLN

 

 

Oilatum Baby Szampon

Szampon Oilatum Baby przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji włosów i owłosionej skóry głowy niemowląt i dzieci już od 1. dnia życia.

Szampon Oilatum Baby delikatnie się pieni i nie szczypie w oczy. Nie zawiera także barwników, substancji zapachowych oraz konserwantów.

Pojemność: 150 ml

Cena: ok. 19,90 PLN

 

www.oilatum.pl

Informacji na temat produktów Oilatum Baby udziela: GSK Consumer Healthcare Sp. z o.o., ul. Rzymowskiego 53, 02-697

 

EMOLIENTY

Co to jest emolient?

Emolienty − to środki do stosowania zewnętrznego, których zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia, natłuszczenia i elastyczności skóry niemowląt i dzieci. W efekcie nadmiernej utraty wody skóra łuszczy się, jest mniej elastyczna i nieprzyjemna w dotyku.

Miejscowe nakładanie lipidów dostarcza budulca do utworzenia zdrowej, funkcjonalnej bariery naskórkowej. Emolienty odtwarzają naturalny płaszcz ochronny skóry, wypełniając pęknięcia i szczeliny warstwą zbudowaną z substancji podobnych do naturalnych lipidów. Skutkiem ich działania jest powstanie mechanicznej bariery ograniczającej utratę wody z organizmu oraz przenikanie substancji szkodliwych z zewnątrz.

Emolienty zawierają w swoim składzie tłuszcze oraz węglowodory mineralne. Często stosowane są: olej z migdałów, nasion racznika, jojoby, wiesiołka czy lnu. W wielu preparatach, na przykład Oilatum, stosowana jest ciekła parafina − bezbarwna i bezzapachowa pochodna ropy naftowej, należąca do grupy węglowodorów mineralnych, które zawierają wyłącznie pierwiastki węgla i wodoru. Jej specyficzne właściwości, prosty skład i naturalne pochodzenie sprawiają, że jest często wykorzystywana w pielęgnacji skóry i leczeniu jej chorób jako środek zapewniający odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Kluczowa dla skuteczności parafiny jest jej jakość i odpowiednie oczyszczenie. Tylko idealna rafinacja ropy pozwala uzyskać najwyższej jakości parafinę, która będzie bezpieczna i skuteczna w pielęgnacji skóry.

 

Kiedy stosować emolienty

Emolienty są szczególnie wskazane w pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Pierwsze dni życia to okres przystosowania się noworodka do życia poza łonem matki, który wymaga szczególnej troski i prawidłowej pielęgnacji. Skóra noworodka broni organizm przed bakteriami i wirusami, słońcem, detergentami w kosmetykach i środkach piorących, przed utratą ciepła. Podlega takim samym zagrożeniom jak skóra dorosłego, tymczasem jest od niej prawie dwukrotnie cieńsza. Wyższe niż u dorosłego człowieka pH oraz nie w pełni dojrzały układ odpornościowy wpływają na jej słabsze funkcjonowanie jako bariery ochronnej przed drobnoustrojami (bakterie i wirusy), grzybami, czynnikami fizycznymi, chemicznymi i mechanicznymi. Większa przepuszczalność warstwy rogowej skutkuje też intensywniejszą utratą wody, przez co skóra niemowląt i dzeci ma tendencję do przesuszania.

Tak delikatna konstrukcja musi być więc odpowiednio chroniona i wzmacniana poprzez prawidłową pielęgnację kosmetykami zawierającymi emolienty. Kąpiel w samej wodzie może wysuszyć i podrażnić skórę. Dodanie emolientu sprzyja odbudowie płaszcza lipidowego, odpowiedniemu nawilżaniu i utrzymaniu prawidłowego pH skóry. Emolienty działają również przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Badania potwierdzają, że wśród noworodków pielęgnowanych emolientem odnotowano mniej przypadków pogorszenia stanu klinicznego związanego z sepsą czy krwiopochodnymi zakażeniami szpitalnymi. Wyniki badań dotyczących stosowania płynnych środków myjących wskazują, że mycie samą wodą może działać na skórę bardziej wysuszająco niż kąpiel z łagodnymi środkami myjącymi. Płynne środki myjące z emolientami dają skórze ochronę, której nie może zapewnić woda.

Warto pamiętać, że zabiegi higieniczne z użyciem substancji myjących zawierających emolienty mogą być okazją do wspólnej zabawy i odkrywania świata wraz z dzieckiem. Kąpiel to nie tylko czas pielęgnacji, ale i delikatnego dotyku zapewniającego dziecku poczucie bezpieczeństwa i budującego więź z rodzicami.

Emolienty są polecane również starszym dzieciom oraz dorosłym, których skóra wymaga dodatkowego nawilżenia.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.