ORSALIT płyn nawadniający i uzupełniający elektrolity

Firma IBSS BIOMED S.A. proponuje ORSALIT  – doustny płyn nawadniający i uzupełniający elektrolity. Należy go stosować w stanach odwodnienia organizmu, a także w sytuacjach, w których może wystąpić ryzyko odwodnienia (m.in. wyjazdy, zarażenia rotawirusem). ORSALIT można podawać niemowlętom, a także dzieciom i osobom dorosłym. 

 

Właściwości preparatu

ORSALIT jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, który skutecznie nawadnia organizm, uzupełniając bieżące straty wody i elektrolitów w organizmie. Działanie ORSALITU jest możliwe dzięki  specjalnie dobranym proporcjom elektrolitów i glukozy oraz wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Odpowiednio wcześnie zastosowany, może zapobiec odwodnieniu i konieczności wizyty w szpitalu. 

Kiedy należy stosować ORSALIT

ORSALIT  przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Szczególnie polecany jest zwłaszcza osobom, które mogą się bardzo szybko odwodnić, np. małe dzieci i osoby starsze. Preparat niesie pomoc w przypadku zarażenia rota wirusem. Warto go zabrać ze sobą na wyjazdy, zwłaszcza do ciepłych krajów, gdzie ryzyko wystąpienia biegunki jest duże.

 

Dodatkowe informacje o produkcie:

ORSALIT jest dostępny w 4 pysznych wersjach:

  • bez dodatków smakowych – dla niemowląt poniżej 6. miesiąca życia i dzieci skłonnych do alergii;
  • o smaku malinowym – dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia i dzieci;
  • o smaku bananowym – dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia i dzieci;
  • o smaku malinowo – cytrynowym – dla  osób dorosłych;

Cena det. (10 saszetek) – ok. 14 zł

Do opakowania preparatu dołączono specjalne miarki i rurki ułatwiające dawkowanie.

 

***

ORSALIT został wyprodukowany według światowych standardów – spełnia normy Komitetu Żywienia Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN) oraz Światowej Organizacji Zdrowia WHO/UNICEF.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.