Przywróć równowagę swojemu ciału

Podstawowe zasady pielęgnacji okolic intymnych większości z nas są doskonale znane. Mimo tego, badania wykazały że 3 na 4 kobiety przynajmniej raz w życiu mają do czynienia z infekcjami intymnymi. A co drugiej z nas zdarzają się one nawet kilka razy w roku. Szczególnie narażone na występowanie intymnych dolegliwości są też świeżo upieczone mamy. Temat jest ci znany? Sprawdź, jak za pomocą prostych sposobów możesz przywrócić równowagę swojemu ciału, dzięki czemu będziesz mogła czuć się komfortowo w każdej sytuacji!

W codziennej pielęgnacji miejsc intymnych sprawdza się zasada „złotego środka”. Często popełniane błędy i nieprawidłowa ochrona okolic intymnych jest równie niekorzystna dla zdrowia, co nadmierna dbałość o wrażliwe partie kobiecego ciała. Na co warto więc zwrócić szczególną uwagę?

Skąd te infekcje?

Niewłaściwy sposób dbania o higienę intymną oraz przebyte wcześniej zabiegi ginekologiczne to najczęstsze powody występowania intymnych infekcji. Co więcej, nadgorliwość w pielęgnacji miejsc intymnych może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego – zaburzenie delikatnej równowagi pH może w krótkim czasie doprowadzić do osłabienia naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Podobna sytuacja występuje w okresie ciąży i w czasie połogu, kiedy organizm kobiety przechodzi prawdziwą rewolucję.

Jak rozpoznać pierwsze objawy infekcji? Podrażnienie, swędzenie, pieczenie czy uczucie suchości miejsc intymnych powinny stanowić dla ciebie jasny sygnał nadchodzących problemów.

Sprawdzona ochrona

Bez względu na to, czy właśnie urodziłaś dziecko czy też jesteś przekonana, że wszystkie zasady pielęgnacyjne znasz na pamięć, a pomimo tego infekcje wciąż nawracają – zatrzymaj się i pomyśl! Zobacz, co jeszcze możesz zrobić (lub gdzie popełniasz błąd) dla lepszej ochrony miejsc intymnych:

  1. Mając do wyboru prysznic i wylegiwanie się w wannie, obowiązkowo wybierz to pierwsze. Będzie zdrowiej i bardziej higienicznie!
  2. Ubieraj wyłącznie przewiewną, bawełnianą bieliznę. Materiały ze sztucznych tkanin niepotrzebnie podrażniają skórę.
  3. Zima tuż tuż. Pamiętaj, aby chronić przed chłodem miejsca intymne, nie dopuszczając do pojawienia się stanów zapalnych.
  4. Używaj sprawdzonych kosmetyków do higieny intymnej o delikatnej formule, np. żeli i emulsji do higieny intymnej z serii „Kuracja intymna” marki Venus. Wybierz emulsję do higieny intymnej SPECIAL CARE z ekstraktem z oliwek i białej herbaty jeśli borykasz się z problemami ginekologicznymi.  Emulsja MAMA CARE z dodatkiem ekstraktu z bawełny i protein mlecznych sprawdzi się szczególnie w przypadku kobiet w ciąży i po porodzie. Regularnie stosowane wzmacniają naturalną barierę ochronną okolic intymnych i zmniejszają ryzyko powstawania infekcji. Kosmetyki Venus dedykowane kobiecym potrzebom zostały przebadane dermatologicznie i ginekologicznie. Nie zawierają SLS, SLES, parabenów i mydła.
  5. Staraj się nie osuszać okolic intymnych tym samym ręcznikiem, którego używasz do twarzy czy całego ciała.
  6. Podczas infekcji zrezygnuj z wizyt na basenie, chlorowana woda może dodatkowo zaostrzyć stany zapalne.

venus wpis

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.