Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna delikatnej skóry dziecka z kosmetykami Lirene Kids

Skóra małego dziecka, ze względu na delikatną i wrażliwą budowę, wymaga szczególnej troski i ochrony, zwłaszcza latem. Aby skutecznie zabezpieczyć ją przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, eksperci Laboratorium Naukowego Lirene polecają kosmetyki Lirene Kids, które dzięki zaawansowanemu systemowi fotostabilnych filtrów UVA i UVB o szerokim spektrum działania, chronią skórę przed poparzeniami i wzmacniają mechanizmy obronne. Całą rodzinę zaś otoczą ochroną przeciwsłoneczną linie Lirene Family i Sensitive.

W momencie narodzin skóra noworodka jest niedojrzała pod względem strukturalnym i funkcjonalnym. I chociaż jej budowa jest podobna do budowy skóry osoby dorosłej, to dalszy proces dojrzewania i pełnej adaptacji prawie wszystkich jej warstw i struktur, trwa aż do okresu pokwitania. Skóra dzieci jest bardzo cienka i, z powodu słabo rozwiniętego płaszcza lipidowego, bardziej przepuszczalna dla wielu związków chemicznych, często dla niego toksycznych. Wpływa to negatywnie na utrzymanie właściwej temperatury ciała i podatność na zakażenia. Dlatego skóra naszych pociech wymaga kompleksowych działań ochronnych, przede wszystkim przed promieniowaniem słonecznym.

Wiosna i lato to czas, kiedy dzieci jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. Jednakże należy pamiętać, że zarówno twarz jak i ciało dziecka muszą zostać zabezpieczone przed promieniowaniem słonecznym przy użyciu kosmetyków ochronnych zawierających filtry. Badania dowodzą bowiem, że zbyt intensywna ekspozycja na słońce w dzieciństwie znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka złośliwego skóry. Nawet jeżeli dziecko biega po plaży w koszulce, ale spociło się, to pomimo ubranka może mocno poparzyć sobie skórę, gdyż promienie słoneczne łatwo przechodzą przez mokre tkaniny i wodę.

Do ochrony skóry dzieci zawsze należy wybierać kosmetyki o wysokim filtrze  (SPF 20-50+). Ponieważ dzieci są bardziej ruchliwe niż dorośli i kremy łatwiej ścierają się z ich skóry – aplikację kosmetyku z filtrem należy powtarzać minimum co 2 godziny i, co ważne, w odpowiedniej ilości. Dla najmłodszych wybierajmy specjalne kremy ochronne z napisem „dla dzieci” lub kosmetyki dla osób ze skórą wrażliwą – niektóre rodzaje filtrów mogą bowiem silnie drażnić i uczulać skórę. Za jedne z bezpieczniejszych pod tym względem uznano filtry mineralne, nadające się do stosowania nawet na najbardziej wrażliwe skóry. Można je uznać za filtry hypoalergiczne, o najmniejszym ryzyku wywoływania uczuleń skóry, jednak stosowane samodzielnie są mniej skuteczne w ochronie przeciwsłonecznej. Dobrym rozwiązaniem jest użycie kosmetyków zawierających mieszaninę filtrów chemicznych i mineralnych, które zapewnią wysoką ochronę i niskie ryzyko wystąpienia reakcji nietolerancji. Powinny one stanowić mieszaninę filtrów UVA i UVB w stosunku co najmniej 1:3.

Kosmetyki szczególnie polecane, aby chronić delikatną skórę dzieci:

linia Kids

Wodoodporne produkty z serii Lirene Kids opracowane zostały w trosce o delikatną i wrażliwą skórę dzieci powyżej 6-go miesiąca. Kosmetyki te powstały pod szczególną kontrolą ekspertów, a ich bezpieczeństwo oraz właściwości hypoalergiczne zostały potwierdzone przez Instytut Matki i Dziecka.

Zaawansowany system fotostabilnych filtrów UVA i UVB (m.in. filtr mineralny) o szerokim spektrum działania chroni przed poparzeniami i wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Wszystkie kosmetyki, dzięki zawartości witaminy E, masła shea, ehinacei oraz oleju avocado intensywnie pielęgnują, nawilżając i natłuszczając oraz stymulując naturalne procesy obronne i regeneracyjne. W efekcie delikatna skóra dziecka jest optymalnie chroniona i pielęgnowana.

W skład linii wchodzą następujące kosmetyki:

Nawilżający krem ochronny do twarzy SPF20
Poj. 50 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 14,99 PLN

 

Mleczko chroniące od słońca SPF20
Poj. 200 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN

Mleczko chroniące przed słońcem SPF30
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN

Nawilżające mleczko chroniące przed słońcem SPF30
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN

Mleczko chroniące przed słońcem SPF 50+
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 26,99 PLN

 

Kosmetyki chroniące przed słońcem Lirene polecane dla całej rodziny:

linia Family

Seria do opalania Lirene Family, dzięki zastosowaniu TRÓJAKTYWNEGO SYSTEMU OCHRONY, pomaga zabezpieczyć twarz i ciało przed słońcem oraz intensywnie pielęgnować skórę.

1° Ochrona UVA i UVB

Kosmetyki z serii Lirene Family posiadają zaawansowany system fotostabilnych filtrów UVBlock™, który pomaga zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

2° Działanie antyrodnikowe

Dzięki kompleksowi SaveSkinE, kosmetyki Lirene Family pomagają neutralizować wolne rodniki, a także wzmacniać i odbudowywać strukturę komórek.

3° Długotrwała pielęgnacja

Efektywny składnik HydraIntense™ zawarty w kosmetykach Lirene Family pomaga zapewnić optymalny poziom nawilżenia i odżywienia oraz wzmocnić naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. W efekcie skóra twarzy i ciała zyskuje wakacyjny blask i promienny wygląd, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej ochrony i intensywnej pielęgnacji.

W skład linii wchodzą następujące kosmetyki:

Nawilżający olejek do opalania SPF6

Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 17,49 PLN

Nawilżająco – ujędrniające mleczko do opalania SPF6
Poj. 200 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 17,99 PLN

Nawilżająco-odżywcze mleczko do opalania SPF10
Poj. 200 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN

Nawilżająca emulsja do opalania SPF15
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 PLN

Nawilżająco – odżywcza emulsja do opalania SPF20
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 17,99 PLN

Nawilżająco – odżywczy balsam do opalania SPF20
Poj. 200 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN

Nawilżająco – odżywczy balsam do opalania SPF30
Poj. 200 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 25,99 PLN

 

Linia Sensitive

Linia wodoodpornych emulsji z filtrami mineralnymi Lirene Sensitive opracowana została przez ekspertów Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o szczególnych potrzebach delikatnej i wrażliwej skóry. System ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oparty został o fotostabilne, mineralne filtry UVA i UVB. Jony minerałów wzmacniają autoochronne reakcje skóry szczególnie wrażliwej, jednocześnie pomagając uzyskać efekt równomiernie opalonej skóry. Antyoksydanty, takie jak zielona herbata i witamina E niwelują niekorzystne działanie słońca w sposób pośredni – neutralizując wolne rodniki, ograniczają tendencję do powstawania podrażnień posłonecznych i reakcji zapalnych. Miedź i cynk pełnią istotną rolę w hamowaniu reakcji zapalnej, są także niezbędne przy prawidłowym gojeniu. Bezzapachowa formuła i specjalnie dobrane, łagodne składniki pomagają zapewnić skórze bezpieczeństwo, eliminując ryzyko podrażnień i alergii.

W skład linii wchodzą następujące kosmetyki:

Mineralna emulsja do opalania SPF 10
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 16,99 PLN

Mineralna emulsja do opalania SPF 20
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN

Mineralna emulsja do opalania SPF 30
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 25,99 PLN

Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
Poj. 100 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 22,99 PLN

 

kosmetyki po opalaniu

Seria kosmetyków po opalaniu i kąpieli przeznaczona jest do intensywnej pielęgnacji skóry eksponowanej na słońcu i po kąpieli. Preparaty regenerują i głęboko nawilżają skórę oraz uzupełniają niedobory lipidów i witamin. Dzięki temu wzmocniony zostaje naturalny system ochronny skóry, hamujący procesy starzenia i zabezpieczający przed działaniem czynników zewnętrznych. Składniki aktywne zawarte w formułach kosmetyków po opalaniu Lirene pomagają skórze odzyskać dobrą kondycję, wpływając na przedłużenie efektu opalania. Kosmetyki wykazują działanie łagodzące podrażnienia i eliminują efekt „pieczenia” i ewentualnego zaczerwienienia.

W skład linii wchodzą następujące kosmetyki:

Ratunek po przedawkowaniu słońca
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN

Regenerująco – nawilżający balsam po opalaniu i kąpieli
Poj. 150 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 15,99 PLN

 

Ochrona i pielęgnacja twarzy

Krem do twarzy Wysoka Ochrona SPF 30 z linii Lirene Ochrona + Pielęgnacja przeznaczony jest do pielęgnacji skóry narażonej na działanie promieni słonecznych. Zawiera skuteczny system ochrony oparty o fotostabilne filtry UVA i UVB, a dzięki zawartości kwasu foliowego, pomaga opóźnić proces starzenia się skóry, intensywnie regenerując i uelastyczniając. Masło shea i witamina E neutralizują działanie wolnych rodników, zmniejszają tendencję do powstawania przebarwień i działają przeciwstarzeniowo, a allantoina koi, łagodzi i nawilża sprawiając, że skóra staje się delikatniejsza.

Lirene Ochrona + Pielęgnacja Krem do twarzy Wysoka ochrona SPF 30
Poj. 50 ml, Rekomendowana cena detaliczna: 21,99 PLN

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.