Sposób na objętość

Masz cienkie włosy i chciałabyś dodać im objętości? Nic prostszego – wystarczy znać kilka trików, o których opowiada Beata Berendowicz – ambasadorka marki Schwarzkopf Professional, stylistka, trendsetterka i dyrektor artystyczna Akademii Berendowicz&Kublin.

Włosy w rozmiarze XXL to marzenie wielu kobiet. Uzyskanie tego efektu jest szczególnie trudne w okresie jesiennym i zimowym, kiedy sięgamy po różne nakrycia głowy. Jednak otrzymanie i przede wszystkim zachowanie objętości włosów jest możliwe – trzeba tylko zastosować kilka prostych trików. Swoimi sposobami na objętość włosów dzieli się ambasadorka Schwarzkopf Professional, Beata Berendowicz.

Lekki szampon
Jeśli masz cienkie włosy, zrezygnuj z bogatych w olejki czy inne składniki pielęgnacyjne szamponów. Postaw raczej na delikatne, nieobciążające włosów produkty, najlepiej tylko lekko nawilżające takie jak BC Volume Boost*.

*Rekomendowana cena detaliczna szamponu BC Volume Boost

Pojemność:  250 ml

Cena ok. 52 PLN

Szampon_BC_Volume_Boost_250ml

Chłodne mycie
Gdy wybierzesz już szampon możesz przystąpić do mycia – wykorzystuj do tego letnią lub lekko chłodną wodę, a samo mycie powtórz 2 razy. W czasie ostatniego płukania włosów zastosuj jeszcze chłodniejszą wodę – dzięki temu włosy nabiorą blasku, a skóra głowy nie będzie się przetłuszczać.

Delikatne odżywienie
Po umyciu włosów delikatnie osusz je ręcznikiem, a następnie dobrze je spryskaj odżywką
w sprayu bez spłukiwania. Moimi ulubionymi są BC Moisture Kick** z kwasem hialuronowym, który dba o optymalny poziom wody we włosach, doskonale regulując ich nawilżenie oraz BC Time Restore*** z koenzymem Q10 i Nutrifillerem, która stymuluje produkcję keratyny, a także przywraca włosom wytrzymałość i odporność.

** Rekomendowana cena detaliczna odżywki w sprayu BC Moisture Kick

Pojemność: 200 ml

Cena ok. 65 PLN
*** Rekomendowana cena detaliczna satynowego sprayu BC Time Restore

Pojemność: 200 ml

Cena: ok. 73 PLN

Odzywka_w_sprayu_BC_Moisture_Kick_200ml

 

Bezpośrednie suszenie
Nic tak nie szkodzi objętości jak czekanie, aż włosy podeschną naturalnie. Dlatego jak najszybciej po osuszeniu włosów ręcznikiem, sięgnij po suszarkę i za pomocą szczotki oraz ręki – na zmianę, z głową do dołu, wysuszysz włosy.

Chłodny powiew
Nasze włosy reagują na temperaturę podobnie jak my. W upalne dni nasze dłonie, czy stopy puchną, odwrotnie reagujemy na zimno, kiedy możemy powiedzieć, że „kurczymy się w sobie”. Tak samo działają nasze włosy – jeśli chcesz zwiększyć ich ilość i spulchnić – użyj ciepłego powietrza do suszenia. Jeśli masz ich za dużo i puszą się – susz je jak najchłodniejszym powietrzem, a na koniec nawet zimnym. W efekcie włosów będzie mniej i będą miały lepszy połysk.

Stylizacja XXL
Do stylizacji cienkich włosów nie używaj żadnych produktów usztywniających. Zamiast tego zaraz po wysuszeniu spryskaj je delikatnym, w miarę suchym i plastycznych lakierem, np. OSiS+ Session Lebel****, który utrwali, ale nie obciąży Twojej fryzury. Jeśli marzysz
o fryzurze czesanej wiatrem przy pryskaniu lakierem wykorzystaj… podmuch suszarki. Potem delikatnie ugnieć włosy dłońmi, dzięki czemu nadasz im właściwy kształt.

Zaopatrz swoją kosmetyczkę również w puder do włosów taki jak OSiS+ Dust It*****, który użyty z umiarem u nasady włosów zapewnia równocześnie niesamowitą plastykę i objętość. Pamiaj jednak, e taka forma stylizacji utrzymuje się jednak nie dłużej niż jeden dzień.

**** Rekomendowana cena detaliczna elastycznego lakieru OSiS+ Session Lebel

Pojemność: 300 ml

Cena ok. 70 PLN

OSiS_Session_Lebel_Elastyczny_lakier
***** Rekomendowana cena detaliczna pudru do stylizacji OSiS+ Dust it Flex

Pojemność:  10 ml

Cena ok. 78 PLN

OSiS_Dust_it_Flex_maly

 

Krótkie cięcie
Na nic zdadzą się triki dotyczące mycia czy suszenia, jeśli nie zadbamy o podstawę, czyli dobre strzyżenie. Oczywiście w przypadku cienkich włosów najlepiej sprawdzają się krótkie fryzury, ponieważ charakteryzują się większą sprężystością. Długi włos jest ciężki i co za tym idzie, mocno przylega do głowy. Jeśli jednak nie chcesz rezygnować ze swoich długich pasm, poproś swojego fryzjera o wycieniowanie włosów.

Kolor na objętość
Odpowiedni kolor na włosach ma również moc… dodawania im objętości! Jest taka zasada, która świetnie sprawdza się zarówno w modzie jak we fryzjerstwie – im ciemnej tym mniej – im jaśniej tym więcej. Tak więc osoby z cienkimi włosami powinny decydować się na jaśniejsze kolory. Ale spokojnie – dla brunetek też jest alternatywa. Wystarczy ufarbować je w taki sposób, aby uzyskać trójwymiarowy efekt. Dlatego jeśli chcesz pozostać brunetką, przepleć na swoich włosach kilka odcieni brązu. Dobre efekty zapewnia również gra bardzo chłodnego brązu z ciepłym, prawie złotym. Sprawdzi się tutaj również połączenie ciemnego z jasnym. Z daleka będziesz wyglądała na brunetkę, ale melanż i przenikające się kolory dodadzą Twoim włosom blasku i wrażenie głębi.

A teraz dwa spojrzenia w lustro, mały rachunek sumienia, czy wystarczająco dobrze dbasz o włosy i szybko do dobrego fryzjera!

***
Beata Berendowicz – stylistka, trendseterka i dyrektor artystyczny Akademii Berendowicz&Kublin, ambasadorka Schwarzkopf Professional. Pracuje i edukuje nie tylko w Akademii i jej salonach, lecz także w pierwszej w Polsce Internetowej Platformie Fryzjerskiej step4hair.com.

Beata_Berendowicz2

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.