Wokół pieluszki, czyli strefa szczególnej pielęgnacji u niemowlaka

Skóra dziecka w pierwszych miesiącach życia jest bardzo cienka, delikatna i skłonna do podrażnień. Szczególnie wrażliwa jest strefa okołopieluszkowa tj. pupa, uda oraz dolna część plecków i brzucha. Ze względu na ograniczony dostęp powietrza i częsty kontakt z zawartością pieluchy to właśnie w tych okolicach najczęściej dochodzi do przesuszenia lub odparzeń. Aby ich uniknąć należy pamiętać o kilku prostych zasadach pielęgnacji.

Dobór odpowiednich chusteczek nawilżanych

Chusteczki nawilżane powinny być dobrane pod kątem rodzaju skóry dziecka. Innych należy używać dla małego alergika, a innych dla malucha ze zdrową skórą. Najlepsze będą te z serii Cleanic Kindii zaprojektowane tak, aby jak najlepiej odpowiadać na indywidualne potrzeby skóry dziecka. Dla noworodka dedykowane są Cleanic Kindii New Baby Care z formułą na bazie emolientów, efektywnie nawilżające i natłuszczające. Dla maluszka z problemami skórnymi wskazane są Cleanic Kindii Baby Sensitive z balsamem z panthenolem, które nie tylko łagodzą, ale również tworzą specjalną barierę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Gdy niemowlę ma normalną, bezproblemową skórę polecane są Cleanic Kindii Skin Balance z kompleksem witamin.

Ważne, aby chusteczki nawilżane posiadały odpowiednie atesty i były hypoalergiczne!

Codzienna higiena

Utrzymanie skóry dziecka w dobrej kondycji bez odparzeń i innych podrażnień będzie możliwe tylko, jeżeli będziemy pamiętać o regularnym zmienianiu pieluszki. Najlepiej jest to robić co 2-3 godziny i po każdym zrobieniu kupki. Istotne jest również, by przy każdym przewijaniu odpowiednio przemyć pupę i fałdy skórne wokół niej. Idealnie będą chusteczki nawilżane Cleanic Kindii. Dobrze jest także czasem zostawić maluszka na chwilę bez pieluszki, tak by skóra miała dostęp do świeżego powietrza. Jednocześnie nie wolno zapominać o kąpielach, najlepiej codziennych. Jednak ze względu na to, że woda może wysuszać delikatną skórę dziecka, należy pamiętać o jej odpowiednim nawilżeniu. W tym celu dobrze jest używać do kąpieli specjalnych płynów na bazie emolientów, a po wyjęciu z wanienki natłuścić malusz ka oliwką.

 

CLEANIC KINDII NEW BABY CARE

Ten wariant chusteczek jest dedykowany dla wyjątkowo delikatnej skóry noworodków i niemowląt. Są to jedyne chusteczki do stosowania od pierwszego dnia życia dziecka. Dzięki zawartości emolientów nawilżają i natłuszczają skórę, jednocześnie chronią przed podrażnieniami! Posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka NR ZF-K-7/12.  Produkt otrzymał nagrodę Perła Rynku FMCG 2013.

Cena chusteczek to 6,90 zł za opakowanie 60 szt.

 

Cleanic Kindii New Baby Care_chusteczki nawilżane

 

CLEANIC KINDII SKIN BALANCE

Są polecane do stosowania dla normalnej skóry niemowląt i dzieci. Zawierają kompleks witamin. Chronią zdrową skórę maluszka. Nie zawierają  alkoholu, PEG-ów i parabenów. Posiadają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Cena chusteczek to 6,90 zł za opakowanie 72 szt.

 

Cleanic Kindii Skin Balance_chusteczki nawilżane

 

CLEANIC KINDII BABY SENSITIVE

Są przeznaczone dla skóry szczególnie wrażliwej i atopowej niemowląt i małych dzieci. Zawierają łagodzący i chroniący balsam z panthenolem. Posiadają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Cena chusteczek to 6,90 zł za opakowanie 60 szt.

 

 Cleanic Kindii Baby Sensitive_chusteczki nawilżane_zdjęcie

 

 

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.