Możesz przestać zamartwiać się niedoskonałościami swojej skóry. Korektor do twarzy — ranking najlepszych, który dla ciebie stworzyliśmy — pozwoli ci o nich zapomnieć. W naszym artykule dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji na ich temat.
Idealna skóra to marzenie większości kobiet. Odpowiednia pielęgnacja jest najważniejsza. Nie zawsze jednak daje od razu efekty, których oczekujesz. Wiele niedoskonałości cery można skutecznie ukryć. Jak? Z pomocą najlepszego korektora do twarzy! Z nim zapomnisz, czym są cienie pod oczami, przebarwienia, trądzik. Chociaż na chwilę, nie będziesz sobie nimi zakrzątać głowy. Dowiedz się, jaki rodzaj kosmetyku wybrać. Czy sposób jego aplikacji ma jakiekolwiek znaczenie? Co jest w stanie zakamuflować dobry korektor do twarzy? Zapraszamy!
Korektor do twarzy — co to jest?
Korektor to produkt w formie płynnej lub nieco gęstszej, kremowej. Posiada kolorystykę taką jak nasza skóra lub z dodatkiem specjalnego koloru. Powinien się w nią idealnie wtopić. Jest to bardzo silnie napigmentowany kosmetyk — zazwyczaj bardzo mocno kryjący. Stosuje się go punktowo, na obszary z niedoskonałościami skóry. Należy tutaj także pamiętać o dobrych korektorach pod oczy. Teoretycznie różnią się od tych, które są skierowane tylko na twarz. Z reguły są lżejsze. Wynika to z delikatniejszej budowy obszaru w okolicy oczu.
Czy korektor to produkt stworzony dla ciebie?
Każda kobieta powinna mieć korektor, którym zakryje drobne niedoskonałości. Nie musisz stosować go na co dzień. Może preferujesz makijaż tylko na większe wyjścia. Nigdy nie wiadomo, kiedy na twarzy pojawi się tzw. nieproszony gość. Bez problemu znajdziesz kosmetyk kamuflujący dostosowany dla swoich potrzeb. Rynek kosmetyczny jest pełen przeróżnych jego form.
Co ukryje idealny korektor?
Być może nadal zastanawiasz się, co jest w stanie ukryć korektor do twarzy. Jego kremowa konsystencja jest w stanie poradzić sobie z wieloma defektami. Oto lista najczęstszych problemów skórnych.
- Przebarwienia różnego rodzaju;
- nierówny koloryt skóry;
- zmarszczki (optyczne wygładzenie);
- cienie pod oczami;
- naczynka i zaczerwienienia;
- zmiany trądzikowe;
- podkrążone oczy;
- drobne blizny;
- piegi.
Odpowiednio dobrany i nałożony korektor, jest w stanie delikatnie wymodelować rysy twojej twarzy. Często stosuje się go także podczas konturowania. Warto także skorzystać z dostępnych wodoodpornych korektorów. Wyróżniają się ogromną trwałością.
Rodzaje korektorów
Produkt do kamuflażu nie jedno ma imię. Każda kobieta, będzie sięgała po korektor w nieco innym celu. Nasze skóry się różnią, a co za tym idzie — ich potrzeby także. Możemy podzielić korektory pod względem konsystencji, ale także efektu jaki dają. Często jest tak, że sama formuła produktu nieco definiuje jego wykończenie.
Konsystencja:
- korektor w płynie;
- korektor w sztyfcie;
- kremowy korektor w palecie;
- korektor w kredce.
Efekt końcowy:
- korektor rozświetlający;
- silnie kryjący (nawet tatuaże).
Odcień korektora
Dany odcień kosmetyku do kamuflażu jest bardzo ważny! Wbrew pozorom, nie jest to tylko najbardziej popularny beż. Korektory posiadają różne dodatki kolorowych pigmentów. Ma to oczywiście zamierzony cel. Ich barwy wykorzystują działanie tzw. koła barw. Jedne odcienie są w stanie neutralizować drugie. To bardzo pomocna rzecz, szczególnie jeśli borykasz się z sińcami, licznymi zaczerwieniami.
- Zielony korektor — maskuje czerwony kolor. Nie straszny mu rumień.
- Żółty korektor — ma bardzo silne działanie kamuflujące. Poradzi sobie z sińcami pod oczami, różnymi zmianami barwnikowymi, a nawet bliznami.
- Korektor z fioletowo-różowym pigmentem — pomaga rozświetlić. Usuwa z twarzy zmęczenie. Optycznie wygładza zmarszczki.
Jaki korektor pod oczy wybrać?
Jaki korektor pod oczy wybrać? Istnieje wiele korektorów 2w1, które świetnie sprawdzą się do twarzy, jak i właśnie pod oczy. Nie jest to jednak przypisane dla każdego kosmetyku. Te ciężkie, kremowe nie spełnią się w tej roli. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. To na niej najszybciej zaobserwujesz oznaki starzenia. Silny korektor tylko podkreśliłby każde załamanie i zmarszczki. Zatem jeśli twoja skóra pod oczami nie jest problematyczna, możesz rozejrzeć cię za wszechstronnym kosmetykiem. Być może uda ci się coś wybrać z naszego rankingu korektorów do twarzy.
Korektor do twarzy — ranking top 5 kosmetyków
- Makeup Revolution Matte Base Concealer
Korektor kryjący o matowym wykończeniu. Łatwa aplikacja jest możliwa dzięki aplikatorowi w formie sztyftu. Kosmetyk dobrze się sprawdzi na skórze z niedoskonałościami tj. trądzik. Matujące działanie skutecznie ogranicza błyszczenie się skóry. Twarz zyska promienny wygląd, na którym ci zależy. Niekoniecznie spowodowany nadmierną produkcją łoju.
- Catrice Liquid Camouflage
Korektor marki Catrice posiada płynną konsystencję. Jest dostępny w czterech, naturalnych odcieniach — łatwo dopasujesz go do swojej karnacji. Jest dość lekki, przez co może się sprawdzić także pod oczami. Skutecznie kamufluje, nie dając przy tym efektu maski. Posiada wygodny w użyciu pędzelek. Jest wodoodporny. Nie straszne mu upały i łzy szczęścia.
- Golden Rose Color Corrector Crayon
Zielony korektor do twarzy w kredce. Jest dość mocno napigmentowany. Dzięki temu skutecznie kamufluje wszelkie niedoskonałości typu zaczerwienienia. Wtapia się w skórę. Zaleca się jednak nałożyć na niego podkład. To dopełni cały makijaż.
- L’Oreal Paris Infallible More Than Concealer
Kryjący korektor o wszechstronnym zastosowania. Nadaje się do stosowania na twarz, ale także na okolicę oczu. Wygodny aplikator w formie pędzelka, pozwala stopniować poziom krycia. Docenią go nastolatki, ale także kobiety w bardziej dojrzałym wieku. To jeden z najlepszych kosmetyków do makijażu.
- Vichy Dermablend Colour Corrector
Produkt z żółtym pigmentem, w kremowej formie. Służy do zamaskowania przede wszystkim widocznych teleangiektazji, żyłek, zasinień. Nie zbiera się nieestetycznie w załamaniach skóry. Dobrze sprawdzi się u posiadaczek skóry suchej. Nie podkreśla tzw. suchych skórek.
Ranking korektorów pod oczy — listopad 2021
Oczy są częścią twarzy. Nie mogliśmy nie wspomnieć nieco o najlepszych korektorach pod oczy. Oto kilka przez nas wybranych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
Ranking najlepszych korektorów pod oczy
- Maybelline Instant Anti-Age Eraser Eye Concealer
Korektor marki Maybelline to jeden z faworytów wielu kobiet. Łączy w sobie wszystko co najważniejsze — cenę i działanie. Oprócz kamuflażu, posiada bardzo ciekawy skład — wyciąg z jagód Goji. Szeroka gama kolorystyczna, pozwoli ci wybrać najlepszy odcień do twojego typu cery. Jego aplikacja jest bardzo wygodna. Posiada specjalną gąbeczkę.
- Yves Saint Laurent Touche Eclat
Luksusowy kosmetyk do zadań specjalnych. Rozświetlający korektor pod oczy Yves Saint Laurent, nie ma sobie równych! Zakończony specjalnym pędzelkiem, pozwala dozować odpowiednią ilość produktu. Nadaje się doskonale do każdego rodzaju cery. Doceniany szczególnie przez kobiety dojrzałe. Dzięki specjalnie opracowanej technologi odbijającej światło, korektor zakrywa drobne zmarszczki mimiczne, maskuje cienie pod oczami.
- Tarte Shape Tape Concealer
Niezwykle mocno kryjący produkt. Mimo tego, trzeba przyznać, że posiada lekką formułę, która będzie odpowiednio rozświetlać. Nie zbiera się w załamaniach i nie podkreśla oznak upływu czasu. Bardzo długo się utrzymuje i nie migruje po twarzy. Posiada szeroką gamę kolorystyczną. Korektor pod oczy z wyższej półki.
- Yves Rocher korektor pod oczy w sztyfcie
Coś dla fanów naturalnej pielęgnacji. Korektor pod oczy został wzbogacony o wiele roślinnych ekstraktów. Doskonale ukrywa zmęczone spojrzenie. Dzięki starannie wykorzystanym substancjom pielęgnującym, sprawdzi się do cery suchej.
Jak nakładać korektor na twarz?
Każdy element makijażu wymaga odpowiedniej aplikacji. Korektor to także kosmetyk, którego to dotyczy. Prawidłowo nałożony będzie ci towarzyszył przez cały dzień (i noc). Wybierz korektor najlepszy dla siebie i działaj!
- Istnieją dwie metody stosowania korektorów. Uzależnione jest to od ich rodzaju. Wszelkie kolorowe nanosimy bezpośrednio pod fluid, aby następnie je nim zakryć. Te w odcieniach neutralnych, dopasowanych do skóry — aplikujemy na podkład. Pamiętaj, że fluid nie służy głównie do maskowania niedoskonałości, musiałabyś go użyć dużo, przez co efekt nie byłby naturalny. Pozostaw to zadanie korektorom.
- Korektor daje się z reguł na wybrane partie twarzy tj. plamy, zasinienia it.
- Należy go delikatnie wklepywać — rozcieranie spowoduje, że produkt będzie krył w mniejszym stopniu. Najlepiej użyć do tego dłoni. Wtedy uzyskasz najbardziej naturalny efekt.
- Produkt kamuflujący możesz użyć na gołą skórę np. zakrywając zmianę trądzikową. Pamiętaj, aby był wtedy idealnie dobrany do jej kolorytu.
- Korektor zawsze należy przypudrować. Działanie to ma na celu przedłużenie jego trwałości.
Mamy nadzieję, że przekonaliśmy cię do tego, że kosmetyk do kamuflażu zawsze warto mieć. Może uratować z opresji nie jeden makijaż i ważne spotkanie. Wybierz dla siebie korektor do twarzy — ranking ci w tym pomoże.
Powiązane:
- Puder mineralny – ranking najlepszych kosmetyków, które świetnie zastępują podkład!
- Najlepszy puder sypki – jak wybrać idealny puder do twarzy? Sprawdź ranking pudrów w 2021 roku!
- Najlepszy puder matujący – jak działa, jak go nakładać, ranking
- Najlepszy utrwalacz do makijażu — poznaj produkt, z którym twój makijaż wszystko wytrzyma!
- Najlepsza baza pod makijaż – prosty przepis na make up idealny
- Najlepszy róż do policzków – idealnie dobrany produkt do makijażu – jaki powinien być?