Najlepsze maseczki do twarzy! Sekret idealnej pielęgnacji zwieńczony skutecznym działaniem

najlepsze maseczki do twarzy

Pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry to metoda na jej nienaganną kondycję. Poznaj najlepsze maseczki do twarzy, które są nieocenionym pomocnikiem w tej kwestii. Dowiedz się, czym się kierować w ich wyborze. Wszystko ci wyjaśnimy!

Nasza skóra jest odzwierciedleniem wszystkiego co dzieje się w organizmie. Nie zawsze wygląda dobrze, zdradza nieprzespane noce i problemy z tarczycą. Wszelkie zmiany na niej często budzą niepokój. Istnieją takie elementy pielęgnacji, które są w stanie sobie z tym poradzić. Zwykły nawilżający krem, nie wspomoże walki z konkretnym problemem (z reguły). Tylko intensywnie skoncentrowane substancje aktywne są w stanie zdziałać cuda. Jaką maskę wybrać? W naszym artykule przedstawimy ci wszelkie niezbędne informacje. Od dzisiaj twoja pielęgnacyjna rutyna nabierze nowy wymiar.

Najlepsze maseczki do twarzy – pielęgnacyjne SOS

Kiedy sięgasz po maskę na twarz? Zwykle wtedy, jeśli zauważasz, że ze skórą dzieje się coś niepokojącego. Gdyby tak to zmienić i wprowadzić je na stałe? Twoja cera na pewno odwdzięczy się zdrowym i promiennym wyglądem.

Rodzaj skóry i rodzaje masek do twarzy

Dwa wyżej wspomniane kwestie są nieodłącznym elementem w świadomej pielęgnacji skóry. Nie da się dobrać maski, nie znając jej potrzeb. Każda jest inna i wymaga zdecydowanie różnych składników aktywnych.

Maski do skóry mieszanej i tłustej

Ten typ kosmetyków wyróżnia się odpowiednimi związkami. Mają one oczyszczać, działać delikatnie ściągająco pory. Regulują pracę gruczołów łojowych, a tym samym wydzielany nadmiar sebum. Najlepsze są glinki. Zielona jest najsilniejsza, działa ściągająco. Biała także wykazuje korzystne właściwości do tego rodzaju skóry, natomiast jest nieco delikatniejsza. Nadaje się dla tych bardziej wrażliwych konsumentów. Alternatywą są maseczki typu peel-off. Substancje najbardziej pożądane to:

  • kwasy AHA;
  • kwas salicylowy;
  • ekstrakty roślinne (m.in. wierzba, brzoza, aloes)
  • algi.

Maseczki do skóry twarzy tego rodzaju mogą delikatnie złuszczać jednak nie masz się czego bać. Samo stężenie tak silnych związków nie może być jednak zbyt wysokie. Jest to prawnie regulowane. Dostęp do takich powinni mieć tylko profesjonaliści.

Przeczytaj:  Najlepszy krem do twarzy dla niemowląt – ranking kosmetyków dla noworodków w 2022 roku!

Maseczki do cery dojrzałej

Wyróżniają się często kremową, aksamitną konsystencją. Oznak starzenia się skóry może być wiele. Jak wiadomo, zmarszczka jest czymś, czego nie da się zniwelować za pomocą kosmetyku. To zmiana zachodząca naturalnie wraz z wiekiem, w głębokich poziomach skóry. Odpowiednia maseczka ze skoncentrowanymi składnikami jest w stanie ją widocznie wygładzić. Czego szukać?

  • retinolu;
  • witaminy C;
  • kwasu hialuronowego;
  • kwasu ferulowego.

Żegnaj trądziku witaj zdrowa skóro!

Trądzik jest dermatologiczną chorobą i zawsze należy wszelkie zmiany konsultować z dermatologiem. Nie należy stosować zbyt wielu preparatów na własną rękę. Wszelkie, nadmierne stany zapalne nie lubią dużej różnorodności. Problem trądzikowy nie dotyka osób wyłącznie w okresie dojrzewania – pamiętaj o tym! Unikaj wszelkich tłustych maseczek, stosowanych w formie ,,na noc”. Mogą niepotrzebnie przeciążać. Odpowiednie będą te w lekkiej, kremowo-żelowej formie. Algowe z odpowiednimi dodatkami także sprawdzą się dla cery trądzikowej. Szukaj w maseczkach na twarz:

  • odpowiednich olejków eterycznych od działaniu antybakteryjnym (z drzewa herbacianego);
  • oczyszczających glinek;
  • kwasu glikolowego;
  • kwasu salicylowego;
  • cynku;
  • siarki;
  • niacyniamidu.

Maski dla skóry suchej, odwodnionej i zmęczonej

Każda skóra może być sucha. Jej pielęgnacja bywa ciężka, szczególnie, gdy klimat niekoniecznie sprzyja (klimatyzacja, ogrzewanie, słońce). Maseczki nawilżające serwowane 1-2 razy w tygodniu są w stanie się uporać z nadmiernym wysuszeniem, a także znacznie ją rozświetlić. Szukaj w nich przede wszystkim ceramidów, kwasu hialuronowego, naturalnych olei.

Wrażliwość problemem XXI wieku

Skóra naczyniowa, wrażliwa także potrzebuje substancji, które pozwolą się jej wyciszyć. Oprócz odpowiednio dobranej, codziennej pielęgnacji twarzy zaleca się stosowanie maseczek, które będą ją intensywnie łagodzić. Naskórek bywa w tym przypadku dość cienki, a sam kolos skóry wyraźnie zaczerwieniony. Substancje aktywne muszą być dobrane tak, aby nie pogorszyły już istniejących dysfunkcji. Zwracaj uwagę, czy w maseczkach są:

  • wyciągi z winorośli;
  • witamina C;
  • witaminy z grupy B;
  • pantenol;
  • lukrecja.

Ranking najlepszych maseczek do twarzy

Specjalnie dla ciebie zebraliśmy najlepsze maski do twarzy do każdego rodzaju cery. Zostały docenione przez wielu konsumentów. Oto nasze top 10 – musisz je poznać!

  1. Dermalogica MultiVitamin Power Recovery Masque
  2. Image Skincare Puryfying Probiotic Masque
  3. Organique – glinka zielona oraz biała
  4. Skin79 maska w płachcie ze śluzem ślimaka
  5. Alkemie Dream of Beauty Calming Sleep Mask – wyciszająca nocna maska-krem
  6. NIOD maska głęboko oczyszczająca
  7. Bielenda – maska algowa do twarzy (różne rodzaje)
  8. Resibo błyskawiczna maska upiększająca
  9. Miya myBEAUTYexpress – 3-minutowa maseczka wygładzająca z węglem
  10. Dottore Rossatore Mask – maska wyciszająca
Przeczytaj:  Najlepszy krem na trądzik – poznaj 10 popularnych, antybakteryjnych kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej!

Schemat prawidłowej pielęgnacji

Nieważne jak dobra maseczka zagości w twojej kosmetyczce. Cała codzienna pielęgnacja skóry powinna przejść przez kilka, następujących po sobie etapach. Tylko to zagwarantuje ci odpowiednie działanie nie tylko na powierzchni skóry, ale także głębiej.

Pielęgnację cery rozpoczynaj zawsze od demakijażu. Związki aktywne z maseczek nie będą w stanie przebić się przez nagromadzoną warstwę kosmetyków – trudno nam to sobie nawet wyobrazić. Mleczko dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Kolejną, równie ważną kwestią jest tonik, czyli przywrócenie odpowiedniego pH. W dniu aplikacji maseczki możesz wykonać dodatkowo peeling. Pozbawisz się nadmiernie nagromadzonego martwego naskórka. Tym samym dzyskasz zdrowy koloryt skóry. Nadszedł czas na maseczkę dobraną odpowiednio do typu cery. Wykorzystaj w tym celu jednego z naszych faworytów, a na pewno nie pożałujesz! Następnie należy oczywiście zadbać o odpowiednie zakończenie procesu pielęgnacji skóry twarzy. Skoncentrowane serum lub krem będą wisienką na torcie. Wyjątkiem jest krem-maska na noc, którą zmywasz kolejnego dnia.

Jak stosować?

Oczyszczająca maska do cery mieszanej i tłustej lub trądzikowej może mieć inną formę i zalecenia niż, gdy jest sucha. Bez względu na to zawsze nakładaj ją na twarz i szyję. Szyja jest często traktowana po macoszemu. Warto więc to zmienić – przy okazji.

  • Daj maseczce czas na działanie i czytaj zalecenia producenta. Wcale nie jest tak, że produkt zadziała lepiej, jeśli przetrzymasz go dłużej. Dwadzieścia minut wystarczy.
  • Maseczka oczyszczająca w formie glinek wymaga specjalnego traktowania. Nie możesz dopuścić do ich wyschnięcia. Wtedy uzyskasz odwrotny efekt do zamierzonego. Przez cały czas zwilżaj je np. wodą termalną.
  • Niektóre maseczki wymagają przygotowania (np. glinki z Organique należy zmieszać z wodą),
  • Dużo rodzajów maseczek do cer problematycznych zawiera kwasy. Pamiętaj, aby nie nakładać ich na okolicę oczu.
  • Częstotliwość ma znaczenie. Pamiętaj, że co za dużo to nie zdrowo. Oczyszczająca maseczka w nadmiarze może powodować wysuszenie. Stosuj ją raz w tygodniu.
  • Maski nawilżające do cery suchej i odwodnionej mogą być aplikowane częściej – 2 razy w tygodniu.
Przeczytaj:  Najlepszy krem do twarzy - jaki powinien być i co koniecznie musi się w nim znaleźć

Kiedy nie stosować?

Sama widzisz, że wybór maseczek jest ogromny. Bywa tak, że ich aplikacja nie jest najlepszym pomysłem. Nie rób tego jeśli:

  • masz na twarzy niezidentyfikowane zmiany np. alergiczne
  • istnieją otwarte rany
  • masz opryszczkę
  • ilość ropnych stanów zapalnych jest bardzo duża
  • stosujesz niektóre leki powodujące nadwrażliwość skóry

Nie zaleca się także stosowania maseczek na twarz w ciąży – szczególnie nowych i niesprawdzonych. Skóra w tym czasie bywa bardzo kapryśna, podatna na alergie.

Domowe maseczki – kosmetyczne laboratorium

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco poeksperymentować. Jesteś w stanie przygotować naturalny kosmetyk do każdego rodzaju skóry. Jako bazę możesz użyć np. jogurt. Dla cery tłustej i mieszanej wybierz dodatki tj. cynamon, kurkuma. Miód rewelacyjnie nawilża skórę, dodatkowo może zostać wykorzystany jako peeling. Zmiażdżone awokado wykazuje skuteczne działanie nawilżające.

Najlepsze maseczki do twarzy dla twojej skóry to takie, które odpowiadają jej wymaganiom. Pamiętaj, że potrzeby naszej cery są inne u ciebie, a inne u twojej przyjaciółki. Coś co sprawdza się u ciebie, nie będzie z kolei odpowiednie dla twojej mamy. Wiek, styl życia, choroby to wszystko nie jest obojętne. Wierzymy, że z naszym poradnikiem dobierzesz odpowiedni kosmetyk dla swojej skóry.

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *