Co to jest stomatologia estetyczna, jakie zabiegi oferuje?

piękna kobieta po zabiegach stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawianiem wyglądu zębów i ust pacjenta za pomocą różnych procedur, takich jak wypełnienia, licówki, korony czy też wybielanie. Celem stomatologii estetycznej jest poprawa funkcji i wyglądu uzębienia pacjenta w celu podniesienia jego pewności siebie i poprawy jakości życia. Sprawdź, opis poszczególnych zabiegów, należących do dziedziny stomatologii estetycznej. Więcej możesz także przeczytać na stronie: https://www.supradent.pl/oferta/stomatologia-estetyczna/

Czy warto zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto zdecydować się na zabiegi stomatologii estetycznej. Przede wszystkim to zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zabiegi stomatologii estetycznej mogą pomóc poprawić wygląd i funkcję uzębienia, co może przełożyć się na poprawę samooceny i jakości życia. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że tego typu zabiegi są kosztowne i nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z zabiegów stomatologii estetycznej, należy dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami i możliwościami finansowymi oraz skonsultować się ze stomatologiem, do którego zazwyczaj uczęszczamy, aby poznać jego opinię i ewentualny zakres leczenia, które chcemy wdrożyć.

Jakie są zabiegi stomatologii estetycznej?

Zabiegi stomatologii estetycznej to m.in.:

  1. Wybielanie zębów – służy do poprawy koloru zębów. Zazwyczaj stosowane wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych, to specjalna lampa np. Beyond Polus.
  2. Licówki – cienkie nakładki na zęby w celu poprawy ich koloru i kształtu. Zazwyczaj z kompozytu lub porcelany.
  3. Korony protetyczne – uzupełnienie protetyczne pozwalające na fizyczną odbudowę zęba, mocowane są zazwyczaj na implancie zębowym.
  4. Wypełnienia – uzupełnienie ubytków w zębach, aby poprawić ich wygląd i funkcję. Jeden z najpopularniejszych i powszechnych zabiegów profilaktycznych.
  5. Implanty – śruby, które imitują naturalne zęby. Najtrwalsza i najskuteczniejsza odbudowa utraconych zębów, przy tym najbardziej estetyczna. Na Implantach mocuje się korony zębowe.
  6. Pełne i częściowe protezy zębowe – służą do odbudowy brakujących zębów.
  7. Inne zabiegi, takie jak skaling i piaskowanie, korekta wad zgryzu, fluoryzacja czy delikatny konturing zębów.
Przeczytaj:  Perfumy Tom Ford – co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Niektóre zabiegi stomatologii estetycznej wymagają jednorazowej wizyty, inne wymagają kilku sesji i powtarzania ich w odpowiednich odstępach czasu. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku i rodzaju zabiegu.

W przypadku zabiegów stomatologii estetycznej, warto wybrać renomowaną i sprawdzoną klinikę stomatologiczną, taką jak klinika Supradent.

Artykuł promocyjny, treść dostarczona przez reklamodawcę

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *