Makijaż w ciąży – jak zachować blask skóry i bezpieczeństwo

makijaż w ciąży

Ciąża to czas pełen zmian – również skórnych. Wpływa na sposób, w jaki Twoja skóra reaguje na kosmetyki, co może zmusić cię do zmiany rutyny pielęgnacyjnej i makijażowej. W tym artykule rozwiewamy wątpliwości na temat makijażu w ciąży.

Czy makijaż w ciąży jest bezpieczny?

Różnego rodzaju mity otaczają ciążę, co może prowadzić do niepotrzebnego stresu. Tak, makijaż w ciąży jest bezpieczny, pod warunkiem, że stosujesz kosmetyki odpowiednie dla twojego typu skóry i zwracasz uwagę na ich skład. 

W ciąży szczególnie ważne staje się unikanie szkodliwych chemikaliów, które mogą przenikać przez skórę. Zdecydowanie warto więc zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne i hipoalergiczne. Przeczytaj też inne porady dotyczące ciąży na: https://lupiko.pl/.

Jak skóra zmienia się podczas ciąży?

Podczas ciąży związane z nią hormony – m.in. estrogen i progesteron – powodują różne zmiany w organizmie, które wpływają także na skórę. Może ona stać się bardziej wrażliwa, skłonna do przesuszenia lub przetłuszczania. Częste są również przebarwienia. To wszystko sprawia, że twój standardowy zestaw kosmetyków może nagle przestać spełniać swoje zadania.

Jakie kosmetyki wybrać podczas ciąży?

Wybór kosmetyków do makijażu w ciąży powinien być przemyślany. Przede wszystkim, jak wspomniano wcześniej, warto zwrócić uwagę na ich skład. Unikaj kosmetyków zawierających mikroplastiki, parabeny i uczulające konserwanty. Dobrym wyborem będą kosmetyki naturalne, organiczne, które nie podrażniają skóry. Pamiętaj również, że wrażliwość skóry na słońce wzrasta w czasie ciąży, więc warto wybrać kosmetyki z filtrem UV.

Makijaż w ciąży jest bezpieczny, pod warunkiem, że zwracasz uwagę na to, co nakładasz na skórę. Zmieniająca się pod wpływem hormonów cera może wymagać specjalnych kosmetyków, dostosowanych do jej nowych potrzeb. Wybieraj produkty naturalne, hipoalergiczne, a także pamiętaj o ochronie przed słońcem. W taki sposób dbając o siebie podczas ciąży, możesz cieszyć się pięknym makijażem bez obaw.

Powiązane:

Przeczytaj:  Masz już dość zwykłych kosmetyków? Zobacz, za pomocą których zrobisz idealny makijaż
Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *