Sculpting Pro – perfekcyjna rzeźba bez siłowni

Sculpting Pro

Medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami wyszczuplania i modelowania sylwetki. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest bezinwazyjna elektrostymulacja Sculpting Pro. Na czym polega ta procedura i kiedy warto rozważyć jej wykonanie? Przekonaj się, czytając poniższy artykuł.

Co to jest Sculpting Pro? Podstawowe informacje o zabiegu elektrostymulacji

Elektrostymulacja Sculpting Pro to nowoczesny sposób na wyszczuplanie i rzeźbienie sylwetki bez wysiłku. Zabieg jest przeprowadzany przy użyciu zaawansowanej technologii HIFEM (ang. High-Intensity Focused Electromagnetic). Jest to jedna z najpopularniejszych wśród pacjentów procedur z zakresu medycyny estetycznej.

Elektrostymulacja polega na działaniu na tkanki skupionymi falami elektromagnetycznymi o wysokiej intensywności. Celem jest wywołanie skurczów mięśni, które można porównać do efektów wykonywania przysiadów czy brzuszków.

Zabieg prowadzi do redukcji komórek tłuszczowych i wytworzenia w organizmie nowych włókien mięśniowych. W zależności od potrzeb, procedurę można przeprowadzić na różnych obszarach ciała. Widoczne na pierwszy rzut oka są zmiany w kształcie sylwetki, przede wszystkim:

  • zmniejszenie obwodu brzucha i/lub ud,
  • wyrzeźbienie mięśni brzucha,
  • ujędrnienie i napięcie pośladków,
  • redukcja cellulitu,
  • poprawa napięcia mięśni,
  • wysmuklenie ud,
  • zmniejszenie obwodów ciała,
  • naprężenie i ujędrnienie skóry,
  • ogólna poprawa wyglądu sylwetki.

Różnica między zabiegiem a tradycyjnym treningiem na siłowni polega na siłowni polega na jego intensywności oraz skali osiąganych rezultatów. Redukcja tkanki tłuszczowej przy elektrostymulacji sięga aż 16%, natomiast średni przyrost masy mięśniowej wynosi około 19%. Jest to porównywalne do rezultatów, jakie można uzyskać po wykonaniu 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków.

Elektrostymulacja Sculpting Pro – przebieg procedury

W gabinetach Novoderm w Łodzi elektrostymulacja Sculpting Pro przeprowadzana jest przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Procedura rozpoczyna się od umieszczenia na ciele specjalistycznych głowic. Emitują one skoncentrowane fale elektromagnetyczne, które działają na tkanki bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji ze strony pacjenta.

Zabieg trwa od 30 do 45 minut i jest całkowicie nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. W ciągu pierwszych kilku minut może odczuwać napięcie w obrębie mięśni, delikatne mrowienie skóry oraz wibracje. Efekty te nie są jednak nieprzyjemne, a ciało szybko się do nich przyzwyczaja. 

Przeczytaj:  Elegancja i prowokacja: Sekrety stylizacji z użyciem seksownej koronkowej bielizny

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie co najmniej 4 zabiegów w tygodniowych odstępach czasowych. Rezultaty terapii są widoczne już po pierwszej sesji i stabilizują się stopniowo w ciągu 2-4 tygodni po jej przeprowadzeniu.

Elektrostymulacja Sculpting Pro nie wymaga rekonwalescencji. Możliwym efektem ubocznym zabiegu jest zmęczenie mięśni podobne do tego, które można odczuwać po intensywnym treningu na siłowni. Objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Sculpting Pro – wskazania i przeciwwskazania

Elektrostymulacja jest zabiegiem, który można wykonać u każdego pacjenta, u którego nie występują ku temu przeciwwskazania. Warto, aby rozważyły ją osoby, którym towarzyszy miejscowa otyłość (np. otyłość brzuszna), jednak powodem poddania się procedurze może być także subiektywne niezadowolenie pacjenta z kształtu własnej sylwetki. 

Procedura bywa zalecana przez rehabilitantów i fizjoterapeutów, którzy pracują z pacjentami po różnorodnych urazach. Elektrostymulacja stanowi skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni pleców. Działa również pozytywnie na głębokie mięśnie brzucha, które są odpowiedzialne m.in. za utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Jak każda procedura medyczna, również elektrostymulacja posiada pewne ograniczenia. Zabieg poprzedzony jest konsultacją wstępną, w trakcie której lekarz medycyny estetycznej wyklucza przeciwwskazania do jego wykonania. Tymczasową lub trwałą dyskwalifikację do elektrostymulacji stanowią przede wszystkim:

  • ciąża i laktacja,
  • choroba nowotworowa,
  • metalowe implanty lub biżuteria w obszarze zabiegowym,
  • nadciśnienie tętnicze.

Zalecenia pozabiegowe są dobrowolne. Obejmują przestrzeganie odpowiednio skomponowanej diety oraz dbanie o aktywność fizyczną. Pozwala to utrzymać pozytywne efekty elektrostymulacji na dłużej.

Artykuł sponsorowany

Powiązane:

Przeczytaj:  Co jest lepsze botoks czy kwas hialuronowy?
Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *