Jak działa mezoterapia igłowa na skórę głowy?

Mezoterapia igłowa kojarzona jest głównie z zabiegami na twarz. Tymczasem procedura ta doskonale sprawdza się również w terapii skóry głowy. Dzięki bezpośredniemu wtłoczeniu substancji aktywnych w okolice mieszków włosowych można w krótkim czasie poprawić ich kondycję. Mezoterapia skóry głowy przyczynia się do zahamowania łysienia i pobudzenia włosów do wzrostu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wskazania do zastosowania mezoterapii na skórę głowy

Podstawowym wskazaniem do wykonania mezoterapii igłowej skóry głowy jest nadmierne wypadanie włosów. Zabieg jest skierowany zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, którzy zmagają się z problemem łysienia, niezależnie od jego przyczyny. Wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. nieprawidłowym odżywieniem się, zmianami hormonalnymi (np. w ciąży czy podczas karmienia piersią), nadmierną ekspozycją włosów na promieniowanie słoneczne, stresem, a także chorobami autoimmunologicznymi. Mezoterapię skóry głowy można również wykonać w celach profilaktycznych, aby dogłębnie odżywić włosy i wzmocnić ich kondycję.

Istnieje też kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej, m.in.: ciąża i okres karmienia piersią, menstruacja oraz uczulenie na składniki zastosowanego preparatu. Zabiegu nie powinno się wykonywać również u osób, które mają tendencję do opryszczki. Wśród przeciwwskazań należy wymienić także stany zapalne skóry głowy, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Zabieg mezoterapii igłowej na skórę głowy wygląda podobnie, jak na pozostałe partie ciała. Wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej, dermatologa lub trychologa. Z mezoterapii igłowej na skórę głowy skorzystasz w dobrych klinikach w całej Polsce – ta strona zawiera więcej informacji

Procedura polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry głowy. Dzięki temu zastosowany preparat dostaje się od razu do komórek skóry, a stamtąd do cebulek włosa i może natychmiast rozpocząć swoje działanie. Chociaż mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem stosunkowo delikatnym, około 30 minut przed jej rozpoczęciem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane kremem. Preparaty stosowane podczas zabiegu mogą zawierać takie składniki, jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy z grupy B, kolagen, składniki mineralne czy żeńszeń. W ostatnim czasie wykonuje się również mezoterapię skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, pozyskiwanym z własnej krwi Pacjenta.

Przeczytaj:  Jakie perfumy podarować dziewczynie?

Efekty działania mezoterapii igłowej skóry głowy

Ponieważ zabieg mezoterapii igłowej opiera się m.in. na pobudzaniu naturalnych procesów w organizmie, a włosy rosną stosunkowo powoli, jego efekty nie są widoczne od razu, ale trzeba na nie poczekać, czasem nawet kilka miesięcy – wyjaśniają eksperci z kliniki Dr Szczyt w Warszawie. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest powtórzenie terapii przynajmniej 3-4 razy w odstępach 4-tygodniowych. W celu podtrzymania efektów serię zabiegów mezoterapii igłowej wykonuje się 1-2 razy w roku.

Mezoterapia igłowa to skuteczny sposób na wzmocnienie włosów i pobudzenie ich do wzrostu. Dzięki temu, że substancje aplikowane są bezpośrednio do skóry głowy, można mieć pewność, że dostarczamy je dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Po serii zabiegów można się spodziewać zagęszczenia, wygładzenia i nawilżenia włosów. Stają się one mocniejsze i bardziej lśniące.

Treść promocyjna

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *