Wypadanie włosów – problem, który można przezwyciężyć

Z wypadaniem włosów boryka się wielu mężczyzn i kobiet z różnych grup wiekowych. Problem o dużym nasileniu bywa bardzo uciążliwy i wywołuje spory dyskomfort. Jedną z jego przyczyn może być niedobór witaminy H. Jego rozwiązaniem może być zastosowanie kosmetyków z biotyną, czyli właśnie tą witaminą. Jakie efekty dają takie kosmetyki i kiedy warto je stosować?

Biotyna, nazywana też witaminą H, jest jedną z witamin z grupy B, a konkretnie witaminą B7. Biotyna należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie i jest związkiem, który naturalnie występuje w tkankach roślinnych, zwierzęcych oraz w drożdżach. Jest koenzymem wielu złożonych procesów zachodzących w organizmie człowieka. Odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowej skóry, włosów i paznokci.

Niedobór biotyny – konsekwencje

Niedobory biotyny w organizmie mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Wypadanie włosów to tylko jeden z widocznych i mogących wywoływać dużą uciążliwość objawów. Inne konsekwencje to różnego rodzaju problemy skórne jak i stany zapalne, a także pogorszenie kondycji płytki paznokcia. Z takimi objawami można sobie poradzić, stosując dobrej jakości kosmetyki z biotyną.

Inne objawy, które nie zawsze od razu są łączone z niedoborem tej witaminy, to zmęczenie oraz podwyższony poziom cholesterolu we krwi.

Kosmetyki z biotyną na wypadanie włosów

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które stymulują włosy do prawidłowego wzrostu i poprawiają ich kondycję. W ich składzie nierzadko znajdziemy biotynę, wspomagającą proces odbudowy keratyny, czyli głównego składnika budulcowego włosa. Biotyna hamuje też wypadanie włosów, kontrolując wydzielanie sebum.

Kosmetyki z biotyną mogą zawierać również szereg składników pomocniczych, takich jak ekstrakty z kwiatów czarnego bzu oraz korzenia żeń-szenia. Ich rola polega na wzmocnieniu i lepszym nawilżeniu włosów, a także poprawie mikrokrążenia. Takie składniki przedłużają też trwałość koloru włosów farbowanych. Ponadto w kosmetykach z biotyną można też znaleźć kompleksy naturalnych ekstraktów z innych roślin wpływających istotnie na kondycję włosa. Dla przykładu mogą to być owoce róży, liście cykorii, krasnorosty i korzeń lukrecji.

Stosowane regularnie kosmetyki z biotyną mogą istotnie przyczynić się do poprawy kondycji włosów. Dla wielu osób są niezastąpione jako uzupełnienie kuracji przeciw ich wypadaniu.

Przeczytaj:  Okulary przeciwsłoneczne męskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *