Które suplementy diety wpływają na urodę?

które suplementy diety wpływają na urodę

Piękne włosy, promienna cera to jedna z oznak młodości. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do pielęgnacji. Kupujemy kosmetyki, dopasowane do potrzeb naszego ciała, regularnie je stosujemy. Nie zapominamy też o aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie. Jednak to nie zawsze wystarcza. W takim przypadku należy rozważyć stosowanie odpowiednio dobranych suplementów diety. W sporym uproszczeniu można stwierdzić, że suplementy pielęgnują nasze ciało od środka.

Jakie suplementy diety najlepiej się sprawdzą?

W tym przypadku najważniejszy jest oczywiście skład. To on sprawia, że suplement działa. A zatem na jakie składniki należy zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli chodzi o witaminy, to w suplementach diety szukajmy:

  • witamina E — pomaga walczyć z procesami starzenia, zwalcza wolne rodniki. Zabezpiecza naskórek i błony komórkowe
  • witamina A — również spowalnia procesy starzenia się skóry, zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skóry, 
  • kompleks witamin z grupy B — pozytywnie wpływa na kondycje naszej skóry,
  • witamina C — niezwykle skuteczny antyoksydant, wspomaga produkcje kolagenu.
  • Witaminy, to nie wszytko. Nie możemy zapominać o minerałach. Na które warto zwrócić szczególną uwagę? Oto krótka lista:
  • cynk — wpływa  na kondycje skóry, łagodzi stany zapalne, krzem ma bardzo podobne działanie,
  • potas — reguluje naszą gospodarkę wodną skóry,
  • miedź — sprawia, że nasza skóra nie przetłuszcza się nadmiernie,
  • żelazo — poprawia kondycje skóry i włosów.

Zielona kawa jest dobrym źródłem witamin. W jej składzie znajdują się taki witaminy jak: kwas foliowy, witamina B2, witamina B1, kwas pantotenowy, witamina B12.

Kolejnymi istotnymi składnikami w suplementach diety są aminokwasy. Większość z nich nasze ciało jest w stanie wytworzyć. Jednak niektóre z nich musimy dostarczyć razem z pożywieniem bądź właśnie  w suplementach diety. Aminokwasy wpływają na kondycję naszej skóry. Jej jędrność czy kolor.

Przeczytaj:  Usuwanie tatuażu - metody

Kwasy tłuszczowe silnie odżywiają skórę, poprawiają jej koloryt i spowalniają procesy starzenia się skóry. Kwasy omega-3 są niezbędne nie tylko dla dobrego wyglądu, ale także dla dobrego zdrowia. Kwasy EPA i DHA to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Nasz organizm nie wytwarza ich samodzielnie, dlatego tak ważna jest zbilansowana dieta.

Jakie suplementy diety wybrać?

Zwracajmy szczególną uwagę na jakość. Producent suplementów diety Curtis Health Caps w swojej ofercie ma produkty dopasowane do potrzeb praktycznie każdego klienta. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek preparatu, skonsultujmy się ze specjalistą. Na przykład dermatologiem. On określi czego potrzebuje nasze ciało. A jakie substancje mogą nam wręcz zaszkodzić. Po drugie pamiętajmy, że każdy, nawet najdroższy suplement diety nie działa jak magiczna pigułka, która w mgnieniu oka zmieni nasze życie. Żeby zauważyć pierwsze efekty stosowania suplementów musimy trochę poczekać. Poprawę kondycji skóry czy włosów będziemy mogli zauważyć  po kilku tygodniach. I wreszcie po trzecie, żadne suplementy diety nie zastąpią zdrowego stylu życia. Musimy dbać też o dietę i odpowiednią pielęgnację. Dopiero takie kompleksowe działanie da naprawdę spektakularne efekty. 

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *