Jakie suplementy na wypadające włosy?

Wypadanie włosów jest bardzo częstym problemem nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Jednak, dzięki odpowiedniej pielęgnacji i suplementacji jesteśmy w stanie zatrzymać ten proces i sprawić, by nasze włosy nabrały wyjątkowego wyglądu.

Wypadanie włosów – jakie mogą być przyczyny?

Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele, mogą mieć one podłoże genetyczne, hormonalne, środowiskowe lub też problem może tkwić w niewłaściwej pielęgnacji włosów, czy też ich nadmiernej stylizacji. Ponadto wypadanie włosów pojawia się w momencie, gdy jesteśmy narażeni na większy stres, w przebiegu niektórych chorób czy zażywania poszczególnych leków. Pamiętajmy również, że wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem. Każdego dnia człowiek może utracić około 100 włosów, a w to miejsce pojawią się nowe, dlatego nie ma potrzeby, by przedwcześnie panikować. 

Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

Przede wszystkim powinniśmy zdiagnozować przyczynę wypadania włosów, być może jest nią jedynie nieodpowiednia pielęgnacja czy stylizacja. Podstawą jest dobór odpowiedniego szamponu – nie powinien on zawierać substancji SLS i SLES, choć ich zaletą jest poprawa pienienia się szamponu i większa objętość włosów, to równocześnie zaburzają one wydzielanie potu i łoju na skórze głowy, co przyczynia się do powstawania różnych chorób. W przypadku gdy chcemy poprawić kondycję włosów, to najlepiej zadbać o nie od wewnątrz stosując odpowiednie suplementy diety. Dobrze sprawdzą się tutaj różnego rodzaju wcierki. 

Czy suplementy diety mogą pomóc?

Niedobór substancji odżywczych może być powodem posiadania słabych, łamliwych włosów lub ich wypadania, dlatego tak ważne jest uzupełnienie brakujących składników odżywczych w diecie. Bardzo trudno jest pilnować jadłospisu, który zawierałby optymalną ilość witamin i mikroelementów mających korzystny wpływ na kondycję naszych włosów, jednak istnieje o wiele prostszy i łatwiejszy sposób na uzupełnienie witamin, a jest nim stosowanie odpowiednio dobranych suplementów diety. 

Przeczytaj:  Które suplementy diety wpływają na urodę?

Jakie suplementy diety warto wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy sięgać po suplementy na wypadanie włosów zawierające w sobie kompleks witamin i minerałów, które wspierają wzrost i odbudowę włosa, a są to biotyna, niacyna, witamina E, kwas foliowy, miedź, kwas pantotenowy, witamina B6, cynk, tiamina, witamina A, selen, witamina B12 i krzem. Na rynku dostępnych jest wiele produktów o takim właśnie składzie, są one zawarte w formie bardzo wygodnej do połknięcia tabletki, kapsułki lub nawet żelowych misiów. Widoczne efekty pojawiają się już w ciągu 1-3 miesięcy stosowania. 

Po jakie jeszcze suplementy warto sięgnąć?

Do najbardziej polecanych witamin na rynku należą produkty z serii Biotebal, Skrzyp Total Repair, Hair Care Panda, Bloom Hair witaminy na porost włosów, Żelki na włosy przyspieszające wzrost, My Best Beauty czy Biotyna na włosy plus krzem. Każdy jednak musi dopasować produkt indywidualnie do siebie, gdyż organizm poszczególnych osób może inaczej reagować na dany suplement. Suplement powinien być również dopasowany do efektu, jaki chcemy osiągnąć. Na przykład suplementy zawierające cynk pobudzają porost włosa, a suplementy zawierające witaminy z grupy B są przeznaczone na wypadanie włosów. Warto także zapoznać się z ofertą mniej znanych suplementów, gdyż często kryją się pod nimi wyjątkowe produkty o niezwykle bogatym, naturalnym składzie. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami klientów, aby wybrać faktycznie te produkty, które wykazują się skutecznym działaniem. 

Powiązane:

Przeczytaj:  Kosmetyki z krótkim terminem ważności, czyli jak cieszyć się pielęgnacją za grosze
Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *