Jak wybrać odpowiedni krem dla cery naczynkowej?

krem dla cery naczynkowej

Jeśli masz cerę naczynkową, wiesz, jak ważne jest dopasowanie najlepszych produktów, które zapewnią Twojej skórze zdrowie i doskonałą pielęgnację. Niewłaściwy krem może być zbyt gęsty lub tłusty, co utrudnia Twojej skórze oddychanie i dostarczanie jej odpowiednich składników odżywczych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni krem do cery naczynkowej, aby nie popełnić żadnego błędu.

W jaki sposób dobiera się krem do cery naczynkowej?

Skóra naczyniowa jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, a także do trądziku pospolitego i różowatego. W zdecydowanie młodszym wieku staje się podatna na starzenie się. Ponadto łatwo pojawiają się na niej zaczerwienienia i przesuszenia. Skóra naczyniowa ma również problemy z obrzękami na twarzy, zwłaszcza w okolicy nosa ze względu na jego grubość, co ogólnie wydłuża czas gojenia! Oczywiście wszystkie te aspekty nie muszą pojawić się u każdej posiadaczki cery naczynkowej, jednak są one bardzo prawdopodobne. 

Istotne jest obserwowanie indywidualnych potrzeb naszej cery i reagowanie na nie. Przy doborze odpowiedniego kremu musimy wziąć pod uwagę każdy z tych elementów, jeśli tylko nas dotyczy.

cera naczynkowa

W tym wypadku wielu osobom trudno wybrać odpowiedni krem do twarzy. Istnieje tak wiele marek i rodzajów, że zdecydowanie się na jeden z nich może wydawać się trudnym zadaniem. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest przeczytanie informacji o produkcie i jego składnikach, aby ustalić, czy jest on odpowiedni dla Ciebie.

Wiele osób z naczynkami ma problemy ze znalezieniem produktów, które rzeczywiście działają, zwłaszcza jeśli chodzi o kremy. Poznaj więc ofertę Laboratorium FEMI i wybierz dla siebie doskonałe, najwyższej jakości kosmetyki naturalne. 

Jaki krem jest potrzebny cerze naczynkowej?

Jeśli masz cerę naczyniową, możesz zdecydować się na odżywczy krem na dzień, aby zapobiec jej wysuszeniu i zwiększeniu wrażliwości na niektóre czynniki.

Następnie należy wybrać krem na noc o właściwościach przeciwobrzękowych. Są one niezbędne dla skóry naczyniowej, ponieważ pomagają zapobiegać nadmiernemu wysuszeniu skóry i zatrzymują wilgoć. Zawarte w nich przeciwutleniacze mają również korzystny wpływ na wygląd skóry naczynkowej, ponieważ pomagają zmniejszyć zaczerwienienia poprzez naprawę uszkodzonych komórek i redukcję stanów zapalnych. Ponadto, składniki przeciwutleniające są w stanie neutralizować wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry twarzy.

Przeczytaj:  Perfumy Tom Ford – co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Odpowiedni i zdrowy styl życia dla dobrego wyglądu cery

Oprócz produktów kosmetycznych, jeśli chcesz, aby Twoja skóra była wolna od niepożądanych zaczerwienień i podrażnień, musisz kontrolować swój styl życia. W miarę możliwości unikaj ekspozycji na słońce. Jeśli już wychodzisz na słońce, używaj kremu z filtrem SPF co najmniej 30 i nakładaj go co dwie godziny. Staraj się też nie palić papierosów i nie pić alkoholu, ponieważ oba te czynniki mogą powodować rozszerzanie się naczyń włosowatych bardziej niż zwykle. Stres to kolejny czynnik, który powoduje rozszerzenie porów i naczyń włosowatych, co prowadzi do zaczerwienienia twarzy.

Unikaj pikantnych potraw, gorących pryszniców lub kąpieli oraz niskich temperatur, ponieważ mogą one powodować, że naczynka stają się bardziej widoczne na twarzy, ponieważ ograniczają krążenie w tych obszarach skóry, w których występują najczęściej (np. wokół nosa).

Najlepiej jest również unikać energicznych ćwiczeń fizycznych, ponieważ mogą one powodować stres cieplny, który może prowadzić do zapalenia drobnych naczyń krwionośnych w ich pobliżu, powodując ich pęcznienie, co sprawia, że stają się bardziej widoczne na powierzchni twarzy.

Twoja skóra naczynkowa jest bardziej wrażliwa niż inne rodzaje skóry, dlatego ważne jest, aby odpowiednio o nią dbać. Należy unikać podrażniania jej oraz stosowania zbyt ostrych lub tłustych produktów. Dzięki temu Twoja skóra naczynkowa pozostanie zdrowa i piękna przez długie lata.

Artykuł sponsorowany

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *