Jak zadbać o skórę dłoni i stóp zimą?

Skóra naszych dłoni jest bardzo delikatna, dlatego też jej prawidłowa pielęgnacja w okresie zimowym może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Odnosi się to również do stóp. Zimą różnice temperatur są bardzo duże, co z kolei ma duży wpływ na stan naszej skóry. Nie zapominajmy o działaniu ogrzewania i klimatyzacji, które przyczyniają się do wysychania oraz powstawania licznych podrażnień. Jak zatem zadbać o skórę dłoni i stóp zimą? Podpowiadamy.

Dlaczego pielęgnacja zimą jest tak ważna?

Warto pamiętać o tym, że o prawidłową pielęgnację naszej skóry należy dbać przez cały rok, nie tylko w okresie zimowym. Jednak w pewnych miesiącach wymaga ona zdecydowanie większej opieki. Pielęgnacja rąk zimą jest niezwykle istotna, ponieważ nie zawiera ona w tej części lipidów, co pozbawia ją naturalnej warstwy ochronnej. Dodatkowo sprawy nie ułatwia fakt ciągle chodzącego ogrzewania, bądź klimatyzacji. Krem do rąk zatem powinien znaleźć się w każdej torebce, tak by uniknięcie przesuszenia skóry było choć trochę możliwe.

Jak dbać o dłonie zimą?

Tak jak zostało to wspomniane wcześniej, o prawidłową pielęgnację skóry należy dbać cały rok, jednak szczególnie mocno należy skupić się na niej w okresie zimowym. Chcąc zapewnić swoim dłoniom odpowiednie nawilżenie, należy zaopatrzyć się w dobry, odżywczy krem do rąk. Powinien on być przede wszystkim bogaty w szereg witamin, minerałów i składników odżywczych, które stworzą ochronną warstwę na naszych dłoniach i pozwolą uniknąć ewentualnych podrażnień spowodowanych niskimi temperaturami. Warto wspomnieć, że na co dzień najlepiej wybrać kremy np. z masłem kakaowym, bądź olejem koksowym, natomiast np. dla wszystkich sympatyków sportów idealnym rozwiązaniem będą produkty zawierające filtry przeciwsłoneczne. Wieczorem warto używać kremów z właściwościami odżywczymi, które odpowiadają za gładkość i jędrność.

Jak dbać o stopy zimą?

Podobnie wygląda sprawa w przypadku pielęgnacji stóp zimą, o które należy również zadbać. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się krem do stóp. Warto również skorzystać z kilku porad, dzięki którym skóra naszych stóp będzie miękka. Zimą nosimy ciężkie obuwie, warto więc zadbać o to, aby usunąć nadmiar naskórka.

Wiele z nas musi borykać się z pękającymi piętami, co dodatkowo może powodować dyskomfort w formie bólu. Aby tego uniknąć, warto codziennie po kąpieli, wmasowywać w stopy krem zmiękczający.

Przeczytaj:  Suplementacja latem - na jakie suplementy diety warto postawić?

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *