Jak olejować włosy?

Olej lniany, ze słodkich migdałów lub kokosowy ma znakomity wpływ na włosy. Jego regularne stosowanie umożliwia polepszenie kondycji pasm, nawet gdy są silnie zniszczone. Po olej można sięgać zarówno w przypadku, gdy włosy są suche, jak i gdy wcześniej były poddane zabiegom fryzjerskim takim jak farbowanie lub trwała ondulacja. Zabieg z użyciem oleju nazywa się olejowaniem. Dowiedz się więcej na jego temat.

Olejowanie włosów jest zabiegiem wykonywanym od setek lat, jednak przez długi czas był zapomniany. Obecnie powrócił do łask i znów jest często wykonywany. Olej jojoba lub olej kokosowy błyskawicznie poprawiają kondycję pasm i sprawiają, że stają się miękkie, delikatne i błyszczące. Jakie inne zalety ma zabieg olejowania włosów?

Naturalne olejki do włosów – jak działają?

Naturalne oleje wnikają głęboko w strukturę włosów, wspierając ich regenerację i nawilżenie. Świetnie nadają się do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, które są podatne na puszenie i utratę blasku. Olej można wcierać zarówno w pasma na całej długości, jak i jedynie w końcówki włosów. Drugi sposób sprawdza się dobrze w szczególności w przypadku włosów, które są przetłuszczone u nasady i przesuszone na końcach. 

Naturalne oleje takie jak olej rycynowy, arganowy lub kokosowy ograniczają wypadanie włosów i chronią przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Ponadto wspierają walkę ze stanami zapalnymi skóry głowy i łupieżem. Ograniczają rozdwajanie się końcówek i ułatwiają rozszczesywanie pasm po kąpieli.

Olej arganowy dodatkowo posiada właściwości ochronne przed promieniowaniem UV. Dzięki temu można używać go w czasie wakacji, by ochronić pasma przed wysuszeniem i nadmiernym rozjaśnieniem przez długie przebywanie na słońcu. 

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów polega na nałożeniu na całe pasma lub ich końcówki grubej warstwy wybranego oleju. Olej pozostawia się na włosach przez co najmniej kilkanaście minut. Można nałożyć go na suche lub mokre pasma w zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Na koniec powinno się umyć głowę, by usunąć z niej nadmiar oleju. Jeśli pominie się etap mycia włosów, pasma będą nadmiernie obciążone przez gruby i niezdrowo wyglądający film.

Przeczytaj:  Które suplementy diety wpływają na urodę?

W celu zwiększenia działania oleju do włosów, można owinąć głowę ręcznikiem. Ogrzana skóra i włosy wchłaniają więcej składników odżywczych. Zabieg z użyciem ręcznika poleca się w przypadku silnie przesuszonych i zniszczonych pasm. Dzięki zwiększeniu intensywności działania składników zawartych w oleju, włosy będą szybciej odrastać. Zabieg przyspiesza porost włosów również bez użycia ręcznika, dlatego warto go wykonywać jak najczęściej. Olej rycynowy lub arganowy dodatkowo ogranicza problem z rozdwajaniem się końcówek, dlatego pomaga uniknąć konieczności skrócenia pasm z powodu ich uszkodzenia.

Olejki do włosów do stosowania na co dzień

Naturalne olejki do włosów można stosować na co dzień przed każdym myciem głowy. Olej wzmacnia cebulki włosów i chroni skórę głowy. Jego naturalny skład sprawia, że olej jest bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej i dla dzieci. Regularne olejowanie poprawia sprężystość włosów i sprawia, że bez obaw można poddawać je zabiegom fryzjerskim, które mają wpływ na strukturę włosów.

Ważne jest jedynie dobranie odpowiedniego rodzaju oleju do potrzeb swoich włosów. Dzięki dopasowaniu działania olejku do problemów z włosami i skórą głowy, uzyskuje się efekt zgodny z oczekiwaniami.

Artykuł sponsorowany

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *