Jaki kształt oprawek do okrągłej twarzy?

okulary u kobiety z rudymi włosami i okrągłą twarzą

Jeśli długość twarzy jest zbliżona do jej szerokości, a dodatkowo występują zaokrąglona broda oraz policzki, to można mówić o twarzy okrągłej. Jej posiadacze zwykle szukają sposobów na to, aby optycznie się wyszczuplić, w czym pomóc mogą odpowiednio dobrane okulary. Jakie oprawki sprawdzają się w przypadku okrągłej twarzy?

Modele geometryczne

Bez względu na to, czy wybór pada na okulary korekcyjne, czy też na okulary przeciwsłoneczne, przy okrągłej twarzy idealnie sprawdzają się modele geometryczne. Okrągła buzia ma bowiem koliste linie, które wymagają pewnego zaostrzenia. Geometryczne oprawki posiadają kanciasty kształt, przez co buzia wygląda na nieco szczuplejszą. Doskonałą propozycją są okulary typu kocie oczy, które nie tylko pomogą osiągnąć oczekiwane rezultaty, lecz również nigdy nie wychodzą z mody. W kontekście wyszczuplenia warto pamiętać nie tylko o kształcie, lecz również o kolorze oprawek. Przy zaokrąglonej buzi dobrym wyborem będą modele w ciemnych, stonowanych barwach. Krzykliwe kolory mogą dodatkowo poszerzać, co niweluje efekt działania geometrycznych kształtów.

Modele z częściową ramką

Choć okulary geometryczne cieszą się dużą popularnością już od kilku lat, to jednak są one dobrze widoczne na twarzy. Osoby, które wolałyby, aby okulary stanowiły jedynie delikatny dodatek, mogą wybrać dla siebie modele z częściową ramką. Brak oprawki u dołu okularów sprawia, że twarz wygląda znacznie szczuplej, a jednocześnie okulary nie rzucają się mocno w oczy. Model z częściową ramką stał się ostatnio niezwykle modny, jednak warto pamiętać, że ma on pewną wadę, a mianowicie sprawia, że zyskuje się nie tylko smuklejszy, ale i poważniejszy wygląd. Niektórym okulary z częściową ramką nie są więc polecane, gdyż mogą nawet optycznie postarzać. W takich przypadkach o wiele lepszym wyborem będą okulary Vogue geometryczne.

Przeczytaj:  Jazda samochodem a makijaż – co za to grozi?

Jakich modeli nie wybierać w przypadku okrągłej twarzy?

Osoby, których twarz jest pełna, powinny unikać modeli okrągłych oraz owalnych. Te pierwsze zwykle wyposażone są w cienkie ramki, które stanowią jedynie subtelny dodatek, lecz jednocześnie powodują, że twarz wydaje się jeszcze krąglejsza. Owalny kształt oprawek wydaje się mniej szkodliwy, jednak należy mieć na względzie, że tego rodzaju okulary również dodają buzi objętości.

Modele typu oversize – tak czy nie?

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się modele okularów typu oversize. Rzeczywiście, w przypadku okrągłej buzi będą one dobrym wyborem, jednak należy pamiętać, że nie mogą być one zbyt duże. Wybrany model nie powinien przysłaniać kości policzkowych, tak aby gdyż wtedy twarz nabiera jeszcze większej objętości. Kluczem do sukcesu jest więc dobór odpowiedniego rozmiaru, nawet w przypadku modeli oversizowych. Może w tym pomóc dobry optyk-stylista, który dobierze szkła okularowe, a jednocześnie doradzi w kontekście wyboru właściwych oprawek. Warto mieć na uwadze, że powyższe wytyczne dotyczą zarówno okularów korekcyjnych, jak i chroniących przed promieniowaniem słonecznym. 

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *