Krem na otarcia. Rower może być źródłem nieprzyjemnych odparzeń i otarć. Jak sobie z nimi radzić?

krem na otarcia rower
A Boy with wounds in bike crash

Wiosna to czas zwiększonej aktywności, a na ulice wyjeżdżają miłośnicy jednośladów. To także dobry moment, by uzupełnić kosmetyczkę o specjalne preparaty np. krem na otarcia. Rower bywa bowiem sprawcą bolesnych zmian na skórze. Przeczytaj, jak ich unikać!

Dalekie trasy i długie godziny spędzone na rowerze to nie tylko chwile ogromnej przyjemności, ale również przyczyna przykrych dolegliwości. Niemal każdy rowerzysta liczy się z bólem mięśni, zakwasami, które pojawiają się po dłuższym wysiłku, jednak nie każdy jest przygotowany na dolegliwości skórne. Niestety długotrwały kontakt z siodełkiem, utrzymywanie jednej pozycji może prowadzić do powstania odparzeń i otarć naskórka. Te pojawiają się w pachwinach i na udach powodując ból, pieczenie i dyskomfort. W takiej sytuacji na pewno przyda się krem na otarcia. Rower wcale nie musi pójść w odstawkę, a ty nadal możesz cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu! Czytaj dalej!

Rowerowy szał – jak zapobiegać odparzeniom i otarciom?

Jeśli rozpoczynasz sezon rowerowy i planujesz dłuższe przejażdżki, koniecznie zaopatrz się w krem przeciw otarciom naskórka. Preparat należy nakładać chwilę przed jazdą. Możliwe są dwa sposoby aplikacji kosmetyku – bezpośrednio na skórę lub na specjalną wkładkę w spodenkach kolarskich. Krem na otarcia dobrze jest zawsze mieć przy sobie, aby nawet w trasie zastosować go w razie potrzeby. Specjalne preparaty chronią skórę przed negatywnym wpływem wysokich temperatur i wilgoci. To szczególnie istotne podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, gdy zaczynasz się intensywnie pocić. To właśnie pot, wysoka temperatura i ciągłe drażnienie skóry powodują nieprzyjemne dolegliwości. Jeśli po długiej jeździe poczujesz pieczenie skóry lub zaobserwujesz niewielkie uszkodzenia naskórka, możesz sięgnąć po regeneracyjne maści na obtarcia.

Krem na otarcia i spodenki rowerowe z wkładką

Jeśli jazda na rowerze oznacza dla ciebie codzienne długie treningi, pomyśl o specjalnych spodenkach na rower. Najlepszym rozwiązaniem są modele z wkładkami. Ich zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów i poprawa komfortu jazdy na długich dystansach. Spodenki mają chronić miejsca intymne, skutecznie odprowadzać wilgoć i pozwalać na swobodny przepływ powietrza. Przy dłuższej jeździe zaleca się nałożenie kremu na otarcia na wkładkę. To niezwykle istotne w przypadku panów, którzy często skarżą się na podrażnienia krocza. Warto postawić na specjalistyczne kosmetyki dla kolarzy, które mają odpowiednio dostosowany skład, a przy okazji nie niszczą tkanin, z których wykonano odzież sportową.

Przeczytaj:  Jaką lodówko-zamrażarkę wybrać?

Krem na otarcia – rower bez tajemnic

Który krem na otarcia wybrać? To już kwestia indywidualna, czasem warto sprawdzić kilka i wybrać ten najlepszy dla siebie. To może być wazelina, krem o najprostszym składzie albo ten nieco droższy. Tu nie warto oszczędzać, przecież chodzi o wygodę i przyjemność czerpaną z jazdy. A czy może się okazać, że nie wystarczy sam krem na otarcia? Rower też ma znaczenie. Pamiętaj, że liczy się kształt siodełka, ustawienia kierownicy itp. Twój pojazd musi być do Ciebie dopasowany i gwarantować ci maksimum wygody. Czasem warto udać się do sklepu rowerowego i wymienić jakiś element, aby podrasować swój model.

Lubisz jazdę na jednośladzie? Koniecznie wypróbuj krem na otarcia. Rower da ci jeszcze więcej radości i przyjemności, jeśli twoja skóra nie będzie cierpieć po wycieczce.

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *