Jaką lodówko-zamrażarkę wybrać?

Lodówka jest jednym z najważniejszych urządzeń w kuchni. Jej wybór powinien być dobrze przemyślany, dostosowany do liczby domowników, uwzględniający różne sytuacje, takie jak święta czy rodzinne imprezy. Warto również mieć zamrażarkę – trudno powiedzieć, by była niezbędna, ale z pewnością znacznie ułatwia przechowywanie żywności i umożliwia zrobienie zapasów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup lodówko-zamrażarki, do zabudowy lub wolnostojącej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Zalety lodówko-zamrażarek 

O tym, jak przydatna bywa zamrażarka, nie trzeba nikogo przekonywać – pozwala na magazynowanie żywności przez dłuższy czas, co generuje oszczędności – niektóre produkty, np. mięso, można kupować na zapas, można również zamrażać wcześniej przygotowane posiłki. Czas przechowywania produktów w zamrażarce nie powinien przekraczać kilku tygodni. Z tego powodu zakup lodówko-zamrażarki jest idealnym rozwiązaniem. Posiada bowiem chłodziarkę o odpowiedniej wielkości oraz zamrażarkę, która może być równie duża lub mniejsza, w zupełności wystarczająca na zrobienie zapasów na jakiś czas. Urządzenie zajmuje mniej miejsca niż dwa osobne sprzęty, dzięki czemu jest wygodne i praktyczne.  

Lodówko-zamrażarka – do zabudowy czy wolnostojąca? 

Typ urządzenia, a więc fakt, czy wybierze się model wolnostojący, czy lodówko-zamrażarkę do zabudowy, nie ma wpływu na jego funkcjonalność. Ma jednak znaczenie dla estetyki kuchni. Lodówko-zamrażarka może być bowiem większa od zwykłej chłodziarki, będzie się więc dość mocno odznaczać spośród kuchennych urządzeń czy na tle mebli. Jednocześnie, nowoczesne modele wyróżniają się estetycznym, stylowym designem, który może być ozdobą nowoczesnej kuchni. Dlatego też wybór jest kwestią indywidualną i zależy od efektu, który chce się osiągnąć. Lodówko-zamrażarka do zabudowy z pewnością będzie dyskretniejsza.

Side by side czy kombi – która lodówko-zamrażarka będzie lepsza? 

Wybór odpowiedniej lodówko-zamrażarki spośród modeli kombi czy side by side jest nie tylko kwestią wielkości i estetyki, ale przede wszystkim pojemności. Jaka będzie różnica? 

  • Lodówko-zamrażarka side by side będzie, co oczywiste, większa i zapewni taką samą przestrzeń zarówno chłodzenia, jak i mrożenia. Zamrażarka może posiadać półki lub szuflady, w zależności od modelu urządzenia. Może również mieć dozownik do wody czy kostkarkę do lodu, co jest ciekawym udogodnieniem. Takie urządzenie idealnie sprawdzi się dla dużej rodziny, przy dużych zapasach żywności.  
  • Lodówko-zamrażarka kombi będzie posiadała większą chłodziarkę niż zamrażarkę, a także będzie miała zdecydowanie mniejsze gabaryty. Zamrażarka ma formę szuflad i umieszczona jest zazwyczaj pod lodówką. Są to klasyczne modele dla osób, które nie mrożą zbyt dużych ilości jedzenia. 
Przeczytaj:  Czego używać do codziennej pielęgnacji stóp?

Na jakie funkcje zwrócić uwagę przy zakupie lodówko-zamrażarki? 

Czy to lodówko-zamrażarka do zabudowy czy też wolnostojąca, side by side czy kombi, bardzo ważne jest to, by zwrócić uwagę na organizację miejsca w urządzeniu. Im więcej możliwości regulacji wszelkich półek i koszyków, tym większy komfort użytkowania. Dobrze, jeśli urządzenie posiada również strefy o zróżnicowanej temperaturze czy wilgotności, do przechowywania konkretnych produktów. Są to kwestie, które pozwolą na wygodne korzystanie z lodówki w różnych okolicznościach i zagwarantują produktom odpowiednie zabezpieczenie.   

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *