Zioła na wątrobę – skuteczne oczyszczanie

Zioła na wątrobę są naturalnym środkiem, który wspomaga pracę tego niezwykle ważnego gruczołu. Wątroba pełni funkcje magazynujące, filtracyjne, detoksykacyjne i odpornościowe. Jest dla organizmu bezcenna. Bez niej nie można by było zneutralizować toksyn po spożyciu alkoholu, zmagazynować szkodliwych związków chemicznych z pożywienia oraz korzystnych witamin takich jak A, B12, C i D, uzupełniać energii z glikogenu.

Tryb życia

Na kondycję wątroby ma styl naszego życia. Zdrowe życie zdecydowanie sprzyja utrzymaniu lepszej kondycji tego organu. Należy jednak pamiętać, że w spożywanej żywności są różne sztuczne związki chemiczne, które wprost szkodzą naszemu zdrowiu. Wątroba ma za zadanie je wychwycić, zmagazynować i ostatecznie usunąć z organizmu. Życia nie ułatwia jej spożywany alkohol, nikotyna i inne używki. Sprawność wątroby jest bardzo duża. Radzi sobie doskonale z oczyszczaniem. Jednak należy pamiętać, że częste dostarczanie szkodliwych substancji wpływa na pogorszenie stanu wątroby. Z pomocą mogą przyjść zioła na oczyszczenie wątroby – czytaj więcej: https://kredensziolowy.pl/ziola-na-watrobe/ 

Jakie zioła na wątrobę są najlepsze dla organizmu

Jest w ziołolecznictwie znanych kilka roślin, które mają zbawienny wpływ na pracę wątroby. Może być stosowana mieszanka ziół na wątrobę lub pojedyncze zioła. Spożywając je w postaci surowej lub naparów, wpływają na polepszenie trawienia. Tym samym poprawiają samopoczucie i nasze zdrowie. Są to m.in:

  • nasiona ostropestu plamistego, które pomagają w przypadku migren, wzdęć i gazów
  • nasiona babki płesznik, pomogą przy zaparciach oraz w problemach z jelitem
  • nasiona czarnuszki siewnej pobudzą produkcję żółci, a tym samym usprawnią pracę jelit
  • mniszek lekarski wpływa na prawidłową pracę żołądka, reguluje produkcję żółci i pomaga w usuwaniu złogów żółci
  • kurkuma wspiera wątrobę i trzustkę, ma właściwości przeciwzapalne
  • korzeń czarnej rzepy pobudza soki trawienne
  • karczoch zwyczajny wpływa na szybsze usuwanie toksyn z organizmu, jest moczopędny i żółciopędny

Sprawdź też te sprawdzone zioła na poprawę pracy wątroby: https://ktomalek.pl/blog/ziola-na-watrobe-co-warto-wiedziec/w-2197 

Jak kompleksowo pomóc wątrobie?

Ważne, aby mieć zawsze na uwadze jakie jedzenie dostarczamy do organizmu. Powinno być lekkie i zdrowe. Warto też wspomóc się ziołami na wątrobę. Najlepiej zestawem dobranych ziół. Będą one idealne w pełnieniu roli jako: zioła na regenerację wątroby.

Przeczytaj:  Jakie suplementy na wypadające włosy?

Mieszanka ziół SteroHerbs zawiera precyzyjnie dobrane naturalne składniki, jak nasiona ostropestu plamistego, nasiona babki płesznik oraz czarnuszki siewnej. Mieszankę powinno dodać się do spożywanego posiłku wcześniej ją mieląc. Można również zmielone ziarna wsypać do wody, dokładnie wymieszać i tak przygotowany płyn wypić bezpośrednio przed jedzeniem. Taka codzienna praktyka pozwoli wątrobie szybciej się oczyścić i zregenerować. Ziarna te mają zbawienny wpływ na przyśpieszenie procesów oczyszczających wątrobę. Pomoże to szybciej pozbyć się z niej toksyn, które latami są magazynowane. Wątroba odciążona z toksycznych związków pracuje sprawniej. Ma to wpływ na cały organizm, który lepiej funkcjonuje. Odczuwamy to w postaci dobrego samopoczucia.

Zioła na wątrobę jak wspomóc ich działanie

Stosując zioła na odtrucie wątroby powinniśmy skupić się na ograniczeniu dostarczania niepotrzebnych toksyn do organizmu. Warto odstawić alkohol, papierosy i wszystkie te używki, które dostarczają szkodliwe związki toksyczne. Do nich zaliczyć należy też fast food, słodycze, mięso, sosy, smażone i wędzone potrawy, sery. To należy wyeliminować z jadłospisu. Dodatkowo należy sporządzić dla siebie plan żywieniowy na najbliższe kilka tygodni, podczas których wątroba będzie się regenerowała.

Dieta wątrobowa to przede wszystkim potrawy łatwostrawne, ze zmniejszoną zawartością tłuszczów. Warto skupić swoją uwagę na warzywach i owocach, lekkostrawnych zupach, sokach warzywnych, frytkach z marchewki lub buraków, pieczonej lub uparowanej rybie, fasoli, soku pomidorowym, puree z marchewek gotowanych, oliwie z oliwek, jasnym i ciemnym pieczywie i wszelkich kiszonkach (kapusta, ogórki, burak, marchewka). Zioła i plan żywieniowy zaskoczą pozytywnymi efektami.

Podsumowanie

Przed użyciem ziół najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem i dowiedzieć się czy nie ma jakiś przeciwwskazań do ich stosowania. Jeśli lekarz zaleci to należy brać przepisane przez niego lekarstwa. Jeżeli nie ma przeciwwskazań to stosujmy zioła. Są to naturalne i bezpieczne rośliny, które poprawią kondycję wątroby. Powinniśmy być systematyczni stosując napary ziołowe lub mieszanki nasion, które spożywamy w postaci wodnego szejka. Skuteczność stosowanych ziół jest rozłożona w dłuższym czasie. Dlatego powinniśmy pamiętać, aby je stosować długoterminowo. Dopiero wtedy będą zauważalne dobre skutki ich działania.

Przeczytaj:  Na jakich warunkach można kupić odzież medyczną dla lekarzy?

Materiał promocyjny

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *