Okulary przeciwsłoneczne męskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

okulary przeciwsłoneczne męskie

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek, ale również produkt, który powinien chronić nasze oczy przed szkodliwymi działaniami promieni UVA i UVB. Kupując okulary przeciwsłoneczne męskie, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę podczas kupna okularów?

Przede wszystkim od strony ochrony wzroku sprawdźmy, czy dany model posiada specjalne filtry. Bez wątpienia przyda się również polaryzacja, która będzie szczególnie przydatna dla kierowców, a także dla panów, którzy lubią na przykład wędrówki górskie lub wędkowanie. Czym jest polaryzacja? Otóż jest to specjalne uszlachetnienie soczewek, które ma na celu niwelowanie odblasków, jakie powstają, gdy słońce odbija promienie od nawierzchni jezdni bądź na przykład od tafli wody. Posiadając zwykłe okulary przeciwsłoneczne (bez polaryzacji), często zdarza się, że i tak musimy mrużyć oczy. Wpływa to bardzo niekorzystnie na wzrok i ogólne samopoczucie, często możemy odczuwać w związku z tym bóle głowy, a nawet podrażnienia oczu. Z tym uszlachetnieniem taki problem nie będzie występował. Zdecydowanie polecamy wybranie dobrego sklepu optycznego, gdzie znajdziemy prawdziwe informacje na temat zastosowanych filtrów w danym modelu okularów. Doradzamy, aby unikać marketowych okularów przeciwsłonecznych, jeżeli zależy nam na zdrowym naszych oczu, to kupujmy wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Dodatkowo fachowy personel w takich miejscach pomoże dobrać odpowiedni model

Okulary przeciwsłoneczne męskie – jaki model wybrać?

Kiedy już znajdziemy odpowiednie modele okularów, to znaczy takie, które posiadają specjalne filtry przeciw UVA i UVB oraz wspomnianą wcześniej polaryzację, to możemy się skupić na dobraniu odpowiedniego modelu do kształtu twarzy. Jest to kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie okularów. Panowie z owalną twarzą w zasadzie nie mają żadnego problemu z wyborem, ponieważ do tego typu pasuje każdy model. W takim przypadku można się skupić na wybraniu na przykład ulubionego koloru. Mężczyźni o twarzy kwadratowej powinni sięgać po okulary o zaokrąglonych oprawkach w celu złagodzenia rysów. Posiadacze okrągłych kształtów twarzy najlepiej będą się prezentować w okularach z kanciastymi oprawami, a panowie o twarzy trójkątnej również powinni raczej skłaniać się do okularów w oprawkach zaokrąglonych. Jeżeli podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych każdy mężczyzna zastosuje się do tych kilku prostych rad, to bez wątpienia zakupy zakończą się pełnym sukcesem. Oczy będą doskonale chronione, a odpowiednio dobrane kształty oprawek podkreślą urodę każdego mężczyzny.

Przeczytaj:  Ile kosztują zabiegi medycyny estetycznej?

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *