Wybielanie zębów – czy warto się na nie zdecydować?

Białe zęby to piękny uśmiech i pewność siebie. Marzysz o śnieżnobiałych zębach? Chcesz skutecznie rozprawić się z przebarwieniami? Sprawdź, na czym polega wybielanie zębów i na jakie korzyści możesz liczyć. 

Białe zęby to marzenie wielu. Niestety, każdego dnia twoje zęby narażone są na kontakt z substancjami, które sprzyjają powstawaniu przebarwień. Palenie papierosów, picie kawy czy mocnej herbaty – oto najczęstsze przyczyny problemów z nieestetycznym wyglądem zębów. W jaki sposób możesz go poprawić?

Zabieg wybielania zębów – kto może z niego skorzystać? 

Ponieważ estetyczny wygląd jest dla wielu osób bardzo ważny, stomatologia kładzie coraz większy nacisk na zabiegi poprawiające wygląd zębów. Klinika stomatologiczna Galeria Uśmiechu w Krakowie oferuje wiele tego rodzaju usług stomatologicznych. Dlaczego tak się dzieje? Bo nienaganny wygląd ułatwia znalezienie pracy i sprawia, że czujesz się w niej pewniej. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Chcesz zdecydować się na wybielanie zębów? Sprawdź, czy możesz z takiego zabiegu skorzystać. 

Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczają się:

  • nadwrażliwość zębów;
  • próchnica;
  • parodontoza i choroby przyzębia; 
  • ciąża i karmienie piersią;
  • stany zapalne w jamie ustnej;
  • alergia na niektóre substancje zawarte w środkach wybielających. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby osiągnąć dobry efekt, musisz się odpowiednio przygotować do zabiegu wybielania. Często niezbędne jest usunięcie wcześniej kamienia nazębnego, który może przeszkodzić w rozjaśnianiu przebarwień. Jeśli korzystasz z suplementów diety zawierających żelazo, musisz je odstawić już na 2 tygodnie przed zabiegiem.

Jakie metody wybielania zębów cieszą się największą popularnością?  

Dentyści mogą korzystać z wielu sposobów wybielania zębów. O ich rodzajach powie ci każdy dobry stomatolog. Kraków jest jednym z miejsc, gdzie możesz liczyć na kompleksową obsługę w tym zakresie. A więc jakie są najpopularniejsze metody wybielania? 

Przeczytaj:  Usuwanie tatuażu - metody

Metoda nakładkowa

Jednym z popularniejszych sposobów wybielania zębów jest metoda nakładkowa, polegająca na stosowaniu przez dwa tygodnie specjalnego żelu, umieszczonego w specjalnej nakładce. W metodzie tej najważniejsza jest właśnie nakładka na zęby, którą należy wykonać w gabinecie dentystycznym. Dlaczego? Im lepiej nakładka zostanie dopasowana do twoich zębów, tym wygodniejsze i łatwiejsze będzie jej używanie. 

Co jeszcze możesz wybrać?

Popularne są również:

  1. Metoda Prevdent, polegająca na wykorzystaniu silnie wybielającego żelu. Dzięki temu w niespełna dwie godziny uporasz się z przebarwieniami powstałymi wskutek sięgania po kawę, wino czy papierosy.
  2. Metoda Beyon, która polega na pokryciu zębów specjalnym żelem, a następnie użyciu akceleratora – specjalnej lampy, która aktywuje wybielające substancje i sprawia, że w ciągu jednej wizyty możesz pozbyć się przebarwień.

Jak zachować piękny uśmiech?

Wybielanie zębów wiąże się z pewnymi wydatkami, warto zatem zadbać, aby możliwie jak najdłużej cieszyć się jego efektami. W jaki sposób możesz chronić zęby przed przebarwieniami? 

Zasady profilaktyki są bardzo proste. Korzystanie z odpowiedniej pasty do zębów i płynów do płukania jamy ustnej to podstawa. Palisz? Troska o białe zęby powinna stać się najlepszą motywacją do rzucenia nałogu. Lubisz kawę lub mocną herbatę? Ogranicz ich spożycie. Inną używką, która powoduje przebarwienia, jest czerwone wino. 

Pamiętaj też, że jest wiele produktów spożywczych, które mogą mieć negatywny wpływ na wygląd twoich zębów. Tak jest m.in. w przypadku octu, słodyczy czy niektórych owoców (szczególnie cytrusowych). Niestety, całkowite wykluczenie z diety produktów barwiących zęby nie jest możliwe, zatem szczególną uwagę musisz zwrócić na regularność zabiegów higienicznych. Zadbaj o to również wtedy, kiedy musisz brać leki, które sprzyjają przebarwieniom.

Białe zęby nie muszą być tylko marzeniem. Jeśli chcesz zainwestować w ich piękny wygląd, możesz skorzystać z wielu skutecznych metod walki z przebarwieniami. Dzięki temu pozbędziesz się niechcianych pozostałości po kawie czy papierosach, a promienny uśmiech stanie się twoją wizytówką. 

Przeczytaj:  Ile kosztują zabiegi medycyny estetycznej?

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *