Depilacja laserowa – najlepszy sposób na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia

depilacja laserowa

Depilacja laserowa to bezpieczny, komfortowy i skuteczny zabieg, który pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia na bardzo długi czas, w wielu przypadkach na zawsze.

W porównaniu do innych metod depilacji laser usuwa cały włos bez możliwości jego ponownego wzrostu.  Co warto wiedzieć o laserowej depilacji?

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa, to długoterminowa opcja usuwania owłosienia. Zabieg ten jest ukierunkowany na zniszczenie mieszka włosowego. Działa poprzez uszkadzanie macierzy włosów za pomocą specjalnych laserów, które wykazują wysokie powinowactwo do barwnika włosów (melaniny). Wiązka lasera wchodzi w kontakt z melaniną i powoduje przegrzanie włosa, co przyczynia się do jego trwałego zniszczenia i tym samym – zahamowania wzrostu.

Dla kogo laserowe usuwanie owłosienia?

Depilację laserową można wykonać w dowolnym miejscu na ciele, z wyjątkiem okolic oczu i skóry głowy. Chociaż przyjęło się, że zabieg najlepiej sprawdza się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach, to wiele się w tej kwestii zmieniło w ciągu ostatnich lat. Nowoczesne lasery do depilacji, dostępne m.in. w Klinice Miracki w Warszawie – Motus i depilacja laserowa Thunder MT – wykazują wysoką skuteczność w usuwaniu jasnego i cienkiego owłosienia, także u osób o ciemnej karnacji. Błyskawicznie wychwytują najjaśniejsze owłosienie – blond, rude, a nawet siwe.

Laserowe usuwanie owłosienia jest odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, również wrażliwej i naczynkowej. Dzięki skutecznym systemom chłodzenia wbudowanym w głowice zabiegowe, nowoczesne metody epilacji są niemalże bezbolesne, dlatego polecane są osobom wrażliwym na ból, które źle znoszą takie zabiegi, jak depilacja woskiem czy pastą cukrową. Laser do depilacji nie narusza ciągłości naskórka i nie uszkadza okolicznych tkanek, ale po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienie skóry, które jednak ustępują po kilku godzinach. Depilacja laserowa w Warszawie polecana jest szczególnie osobom, które mają tendencje do wrastania włosków i zapalenia mieszków włosowych. Dzięki trwałemu usunięciu owłosienia można zlikwidować tego rodzaju schorzenia na stałe.

Przeczytaj:  Rodzaje cery – jak dobrać odpowiednią pielęgnację?

Jak laser do depilacji działa na zbędne owłosienie?

Laser do depilacji działa na włosy, będące w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Pod wpływem wiązki laserowej następuje trwałe uszkodzenie macierzy włosów. Usunięte zostają nie tylko łodygi widoczne nad skórą, ale przede wszystkim cebulki włosów, umożliwiające ich wzrost. Depilacja laserowa działa poprzez tzw. selektywną fototermolizę, polegającą na selektywnej destrukcji termicznej tkanek przy pomocy ciepła, które wytworzone zostaje na wskutek przyjęcia energii świetlnej przez melaninę.

Depilacja laserowa wymaga serii zabiegów, aby przynieść najlepsze wyniki – konieczne jest wychwycenie wszystkich włosów w fazie anagenu. Po pierwszym zabiegu można spodziewać się usunięcia 10-30% włosów z danego obszaru. W zależności od obszaru usuwania włosów oraz indywidualnych predyspozycji możesz potrzebować około 4-6, a nawet więcej zabiegów w odstępach od 4 do 8 tygodni. Cała procedura trwa więc kilka miesięcy, a czasem ponad rok. Musisz mieć też świadomość, że depilacja laserowa nie gwarantuje usunięcia włosków na danym obszarze co do jednego. W większości przypadków konieczne jest wykonywanie tzw. zabiegów przypominających raz na 1-2 lata, ponieważ po tym czasie mogą pojawić się pojedyncze, choć mało widoczne włoski.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. 

Powiązane:

Posted by
Beata Wójcik

Blogerka, podróżniczka i magister kosmetologii z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *