Olej rycynowy może pomagać nam w walce z licznymi przypadłościami, a im lepiej poznamy jego właściwości, tym lepiej będziemy mogli z niego korzystać. Co warto wiedzieć na temat tego oleju? W jakich sytuacjach może się on dla nas stać cennym wsparciem?
Czym jest olej rycynowy?
Olej rycynowy to substancja, którą pozyskuje się z rącznika pospolitego. Olej ten wyróżnia się gęstą konsystencją oraz właściwościami, z których chętnie korzysta przemysł spożywczy oraz kosmetyczny. Olej rycynowy bardzo często pojawia się w mydłach oraz w maściach, można go również znaleźć w niektórych lekach. W jaki sposób można z niego korzystać? Dla wielu osób ten olej to przede wszystkim skuteczny środek na przeczyszczenie. Większość z nas korzysta jednak z tego oleju jak z naturalnego kosmetyku, za pomocą którego w prosty i skuteczny sposób można się rozprawić z licznymi przypadłościami. Wiadomo, że substancja ta rewelacyjnie natłuszcza skórę i pomaga w walce z takimi problemami, jak na przykład podrażnienia.
Stosowanie oleju rycynowego pomoże tym, którzy chcą pomóc swej skórze w walce z owrzodzeniami lub oparzeniami. Ten naturalny kosmetyk sprawi, że skóra będzie się szybciej regenerować, a tym samym szybciej odzyska piękny wygląd i dobrą formę. Olej rycynowy jest też często wykorzystywany przez te osoby, które chcą wzmocnić skórę, włosy i paznokcie. Ponieważ olej rycynowy jest też sprawdzonym pogromcą bakterii, można go nakładać punktowo na twarz i w ten sposób rozprawiać się z uciążliwymi wypryskami lub bliznami po trądziku.
Proste sposoby na pięknie podkręcone rzęsy
Z pięknie podkręconych i tym samym podkreślonych rzęs możesz stworzyć swój główny atut. Wystarczy, że o nie zadbasz. Przede wszystkim naucz się je malować w taki sposób, aby wydobywać z nich to, co najpiękniejsze, a maskować to, co nie do końca ci pasuje. Nawet z zupełnie prostymi rzęsami można naprawdę wiele zdziałać. Pomoże ci w tym przede wszystkim zalotka do rzęs. Nie używaj jej wyłącznie przed imprezami czy innymi uroczystościami bądź ważnymi spotkaniami. Rób to codziennie.
Możesz jednak sprawić, by twoje rzęsy naturalnie stały się nieco dłuższe. Nawet jeśli od urodzenia masz je tak krótkie, iż niemalże nie widać ich na powiekach, zawsze jesteś w stanie coś z nimi zrobić, sięgając po zwykły olej rycynowy. Tak, to właśnie ten produkt wyraźnie wspomoże wzrost twoich włosków. Olej rycynowy fantastycznie wpływa na regenerację rzęs i sprawia, że z biegiem czasu wyrasta ich coraz więcej i stają się one dłuższe, o ile oczywiście jest stosowany regularnie. Kupisz go w aptece za dosłownie kilka złotych. W drogeriach jest nieco droższy, ale to ten sam produkt, więc nie ma sensu przepłacać. Każdego wieczoru po zmyciu makijażu nakładaj niewielką ilość oleju rycynowego na całe rzęsy. Możesz to robić palcami albo przy pomocy szczoteczki po nieużywanym już tuszu (wcześniej tylko dokładnie ją wymyj).
Teraz czas na malowanie rzęs. To w końcu główny element każdego, nawet dziennego make-upu. Zanim jednak weźmiesz do ręki klasyczny tusz, sięgnij po wspomnianą już zalotkę do rzęs. To naprawdę rewelacyjne narzędzie, wyraźnie pomagające w tworzeniu efektownych makijażów. Zalotka do rzęs błyskawicznie podkręci twoje włoski na powiekach. Musisz tylko złapać nią wachlarz rzęs i przytrzymać go przez kilkanaście sekund, a całą czynność powtórzyć dwukrotnie na obu powiekach. Zaraz potem od przejdź do malowania rzęs, by utrwalić uzyskany efekt. Możesz nawet dwukrotnie przejechać je tuszem. Dzięki temu zaprezentują się jeszcze lepiej.
Artykuł sponsorowany
Powiązane:
- Najlepszy krem na worki pod oczami – ranking top produktów, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się opuchlizny i cieni pod oczami
- Jak zlikwidować worki pod oczami? Twoja droga do promiennego spojrzenia
- Najlepszy krem do twarzy dla niemowląt – ranking kosmetyków dla noworodków w 2022 roku!
- Polskie kosmetyki naturalne jako odpowiedź na rosnącą świadomość konsumentów. Poznaj ich najważniejsze zalety!
- Włosy średnioporowate – plan pielęgnacji dla najpowszedniejszego typu fryzury
- Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry problemowej? Typy zaskórników